U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pred 35.000 gledatelja deklasirao Genou 5:2.

Golove za domaći sastav postigli su Ronaldinho (32-11m), Thiago (38), Boriello (48, 60) i Klaas-Jan Huntelaar (74-11m), dok su strijelci za Genou bili Sculli (25) i David Suazo (79).

Pobjeda 'Rossonera' mogla je biti i uvjerljivija da Ronaldinho nije promašio jedanaesterac u 14. minuti. U gostujućim redovima svih 90 minuta je odradio hrvatski reprezentativac Ivan Jurić, a u 81. minuti je dobio žuti karton. ZA Milan je pak igrao ponovo i David Beckham

Pobjedu su ostvarili i lider Inter, te Juventus. Inter je slavio na gostovanju kod Chieva 1:0 golom Balotellija, no susret je obilježila teška ozljeda Interova braniča Christiana Chivua koji je zadobio frakturu lubanje. Chivu je stradao u 48. minuti utakmice u sudaru sa suparničkim igračem Sergiom Pellissierom, nakon čega je hitno prevezen u bolnicu gdje je odmah operiran. Život mu nije ugrožen.

Juventus je otvorio godinu pobjedom na gostovanju kod Parme 2:1. Golove ze Juve postigli su Hasan Salihamidžić (3) i Paolo Castellini (39-autogol), dok je strijelac za Parmu bio Nicola Amoruso (25). Juve je od 73. minute igrao bez isključenog Martína Cáceresa.

Roma je na gostovanju kod Cagliaria ispustila vodstvo 2:0 primivši dva gola u sudačkoj nadoknadi. Roma je povela golovima Davida Pizarra (52-11m) i Simone Perrotte (65), no u sudačkoj nadoknadi Cagliari je izjednačio golovima Lopeza (90+1) i Danielea Contia (90+3).

Sampdoria i Palermo su odigrali bez pobjednika, a za goste je od 57. minute igrao hrvatski napadač Igor Budan.

Siena je u derbiju Toskane teško stradala od Fiorentine (1:5), a za domaćine je od 46. minute igrao hrvatski nogometaš Mate Jajalo.

Težak poraz doživio je i Livorno na gostovanju u Rimu kod Lazia (1:4), a za Livorno je od 19. minute igrao Dario Knežević.

Na ljestvici vodi Inter (42) ispred Milana (34), Juventusa (33) i Napolia (30). Na začelju je Siena (12).

REZULTATI:

Milan - Genoa 5:2 (Ronaldinho 32-11m, Thiago 38, Boriello 48, 60, Huntelaar 74-11m / Sculli 25, Suazo 79)

Cagliari - Roma 2:2 (Lopez 90+1, Conti 90+3 / Pizarro 52-11m, Perrotta 65)

Atalanta - Napoli 0:2 (Quagliarella 7, Pazienza 58)

Parma - Juventus 1:2 (Amoruso 25 / Salihamidžić 3, Castellini 39-11m)

Sienne - Fiorentina 1:5 (Maccarone 85-11m / Kroeldrup 5, Santana 29, Gilardino 36, 66, Mutu 79)

Catania - Bologna 1:0 (Spolli 81)

Lazio - Livorno 4:1 (Floccari 48,54, Rocchi 72, Kolarov 90+1 / Bergvold 7)

Sampdoria - Palermo 1:1 (Cassano 42 / Cavani 41)

Bari - Udinese 2:0 (Meggiorini 6, Barreto 68)

Chievo - Inter 0:1 (Balotelli 12)