Momčad Milana rezultatski je deklasirala Juventus s 3-0 u posljednjoj i derbi utakmici 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva odigranoj u Torinu…

Iako u igračkom smislu Milan nije bio toliko superioran u okršaju sa 'starom damom', pamtit će se samo rezultat i činjenica da su 'rossoneri' sva tri pogotka postigli nakon prekida, odnosno kornera. Ronaldinho je bio dvostruki strijelac, Pirlo dvostruki asistent, a svoj doprinos pobjedi dao je i David Beckham, koji je odigrao svih 90 minuta za 'rossonere' i asistirao za treći gol.

'Rossoneri' su prvi pogodak postigli u 29. minuti. Pirlo je iz kornera uputio nizak centaršut, obrana Juventusa nije uspjela raščistiti, a Nesta je iz blizine nogom ugurao loptu u mrežu. U 72. minuti, na sličan način su gosti opet poentirali. Još jednom je Pirlo ubacio iz kornera, na prvu vratnicu, Ronaldinho je iz teške pozicije samo lagano skrenuo loptu koja je okrznula De Ceglieja i završila u mreži. Točku na i stavio je opet Ronaldinho u 87. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici, a šestim u sezoni. Nakon što je Beckham izborio i izveo korner s desne strane, lopta je stigla do Ronaldinha koji ju je primirio prsima, a onda neometan iz neposredne blizine lagano ugurao u mrežu.

>> VIDEO: Pogledajte superbrzi pogodak Rome

>> VIDEO: Napoli novom pobjedom do četvrtog mjesta

>> VIDEO: Samuel spasio Inter u infarktnom trileru

Milan je imao dosta veći posjed lopte, Juventus nešto više pokušaja prema golu, ali Milan je bio znatno konkretniji, te je s tri pogotka iz blizine nanio Juventusu treći poraz u zadnje četiri utakmice. 'Rossoneri' su, pak, upisali sedmu pobjedu u zadnjih osam nastupa, te su pobjegli 'staroj dami' na četiri boda odstojanja na drugom mjestu, još i uz susreta manje.

Inter je vodeći sa 45 bodova, Milan uz utakmicu manje drugi sa 37, a Juventus je ostao na 33 boda…