breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Nogometaši Barcelone nisu dopustili iznenađenje, niti su pustili Real Madridu da dugo uživa na vrhu Primerine ljestvice. Vratili su ga niti tri sata nakon što su ga 'izgubili' i to 5-0 pobjedom kod Tenerifa...

Real je, podsjetimo, nakratko preuzeo prvo mjesto ljestvice španjolskog nogometnog prvenstva pobjedom 2-0 protiv Mallorce na Santiago Bernabeu, no držao ga je samo do kraja utakmice na stadionu Heliodoro Rodriguez Lopez na kojem je opet zabljesnuo Lionel Messi i hat-trickom odveo katalonski nogometni ponos do tri boda.

Do očekivane trinaeste pobjede u 17. kolu Primere i šeste na gostujućem terenu ove sezone nogometaši Barcelone došli su relativno lako, premda treba naglasiti da je sastav koji se nalazi samo jedno mjesto iznad onih koje vode u niži rang natjecanja prvi imao 'što za reći'.

Već u trećoj minuti Nino je imao sjajnu priliku za vodstvo domaćina, a samo dvije minute kasnije zatresla se i greda iznad glave Victora Valdeza nakon udarca Alejandra Alfara. Isti je igrač imao i dobru priliku u osmoj minuti, no ostao je nedorečen kao i svi njegovi suigrači u nedjelju.

Posljednjih devet minuta prvoga dijela utakmice riješilo je sve nepoznanice. Dvostruki strijelac u tom je periodu bio Messi, dok je gol za 2-0 glavom postigao Carles Puyol. Messi je u 36. lijevom nogom iskoristio prodor i asistenciju s lijeve strane Bojana Krkića, potom u 44. asistirao Puyolu za povećanje vodstva, da bi novu Krkićevu loptu s lijeve strane lako proslijedio u gol već u sljedećoj akciji za 3-0.

Treća asistencija Krkića i treći Messijev gol na utakmici, a 12. prvenstveni, stigli su u 75. minuti susreta, a sjajni je Argentinac ovaj puta bio precizan krasnim udarcem lijeve noge izvan šesnaesterca u desne rašlje domaćeg golmana Aragonesesa.

Posljednji gol susreta pripisan je domaćem igraču Ezequielu Luni u 85. minuti utakmice, koji je nogom gurnuo loptu iza svog vratara nakon što je Pedro na malom prostoru nanizao nekoliko domaćih igrača i krenuo u realizaciju akcije.