Nogometaši Barcelone odigrali su samo 2-2 na gostovanju kod Almerije u dvoboju 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva...

Aktualni španjolski, europski i svjetski prvaci čak ne mogu biti niti sasvim nezadovoljni konačnim rezultatom, budući da je domaćin dva puta vodio, a Katalonci su od 60. minute igrali bez isključenog Zlatana Ibrahimovića. Šveđanin se naguravao sa Cismom, a nakon što je lagano stavio ruku na lice nogometaša Almerije, sudac mu je pokazao crveni karton.

Barceloni je bod spasio Lionel Messi. Argentinac je zabio oba gola za goste, prvi u 42. minuti iz slobodnog udarca, a drugi u 66. minuti u kaznenom prostoru domaćina. Messi je sada usamljen na vrhu ljestvice strijelaca u prvenstvu s 19 golova (ima i 8 asistencija), a David Vila iz Valencije ima 17 postignutih golova.

Almeria je povela u 12. minuti. Nakon kornera s lijeve strane, glavom je poentirao Domingo. Za drugi pogodak domaćina u 57 minuti 'pobrinuo' se branič Barcelone Carles Puyol koji je nakon niskog centaršuta s lijeve strane uklizavanjem želio otkloniti opasnost, no, gurnuo je loptu u vlastitu mrežu.

Na kraju, statistika je otkrila da je Barcelona imala čak 70 posto posjeda lopte, iako je zadnju trećinu utakmice odigrala s čovjekom manje. No, slaba je to utjeha branitelju naslova.