VIDEO Kakva drama: Barca umalo prokockala pobjedu s igračem više!

U tijeku su utakmice pretposljednjeg, 37. kola španjolske Primere.

Barcelona je došla na korak do osvajanja naslova prvaka. Na teškom gostovanju u Sevilli slavila je 3:2. Već u 5. minuti Messi je doveo Katalonce u vodstvo sjajnim pogotkom, da bi u 28. Bojan Krkić povećao prednost gostiju. Sevilla je u 55. minuti ostala s igračem manje, crveni je zaradio Konko, a Pedro je to kaznio sedam minuta poslije za velikih 3:0 vodstvo Barce. Iako s igračem manje Sevilla je uspjela smanjiti na 3:2, prvo je Kanoute zabio u 69. minuti, a samo 2 minute poslije Luis Fabiano iskoristio je pomutnju u obrani Barce i smanjio na 3:2! Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao.

Sevilli je ova utakmica bila važna jer se bori za četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Srećom izravni konkurent - Mallorca također je poražena, na gostovanju kod Deportiva 1:0, te je Sevilli ostao bod prednosti.

Real je u Madridu svladao Athletic Bilbao 5:1. Real je poveo pogotkom Ronalda iz jedanaesterca u 22. minuti, ali je Yeste izjednačio u 41. iako su gosti igrali s igračem manje od dvadesete minute. U nastavku je Real ipak prelomio susret, od 73. do 81. minute pogodili su redom Higuain, Ramos i Benzema, a u 89. na 5:1 povisio je Marcelo.

Tako će se u posljednjem kolu saznati tko će biti španjolski prvak, a koji klub će uzeti četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Redoslijed: Barcelona 96, Real Madrid 95, Valencia 68, Sevilla 60, Mallorca 59...