Chelsea, Liverpool i Tottenham ubilježili su pobjede u dvobojima 17. kola Premiershipa u srijedu, dok je Arsenal osvojio samo jedan bod...

Tottenham je na White Hart Laneu igrački i rezultatski deklasirao Manchester City, bilo je 3-0, a apsolutni junak Spursa bio je Niko Kranjčar, ne samo zbog dva pogotka, već i zbog izvrsne igre svih 90 minuta! Kranjčar je bio motor svoje momčadi u ovoj utakmici, playmaker u pravom smislu riječi, mnoge dobre akcije Tottenhama, koji je apsolutno nadigrao City, potekle su baš od njega, a uz to je stigao i zabiti dva gola.

Prvi od njih u 37. minuti, kada je sam i pokrenuo akciju i proigrao Lennona, koji je s desne strane centaršutom tražio glavu Petera Croucha, no, lopta se odbila od Irelanda, a onda ju je Kranjčar iz blizine utrpao u mrežu. Defoe je u 54. minuti povećao vodstvo domaćina na 2-0, a u trećoj minuti sudačkog dodatka je Kranjčar fenomenalnom akcijom okrunio veliku večer i poentirao iz solo akcije.

Primio je loptu kratko izvedenu iz kornera s desne strane, potom ju je paralelno uz gol-aut crtu gurnuo pored Adebayora, sjurio se prema Givenu i svladao ga snažnim prizemnim udarcem. Upisao je tako treći i četvrti prvenstveni pogodak ove sezone u dresu Tottenhama. Kranjčar je, baš kao i Vedran Ćorluka, odigrao svih 90 minuta za Tottenham, dok je Luka Modrić cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Chelsea je na Stamford Bridgeu teško svladao Portsmouth 2-1. Chelsea je ovom pobjedom opet pobjegao Manchester Unitedu na tri boda odstojanja na vrhu ljestvice. Arsenal je na gostovanju kod Burnleyja odigrao tek 1-1, iako je poveo već u 7. minuti pogotkom Fabregasa. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u igru u momčadi Arsenala u 64. minuti umjesto Walcotta.

Liverpool je na Anfieldu pobijedio Wigan s 2-1. Pogotke za Redse postigli su David Ngog u 9. i Fernando Torres u 79. minuti, dok je strijelac za goste bio Charles N'Zogbia u drugoj minuti sudačke nadoknade.