hnl

VIDEO Lokosi misle ozbiljno, razbili Istru za prvo mjesto HNL-a!

Lokomotiva je prva momčad HNL-a s deset bodova.

Nogometaši Lokomotive u susretu su 5. kola Prve HNL kao domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladali Istru 1961 sa 4:0 (3:0).

Dvostruki strijelci za Lokomotivu bili su Dabro (20, 49) i Aliyu (31, 45).

Domaći su do prednosti od 2:0 stigli zahvaljujući odličnim ubačajima Milićevića s lijevog boka, on je u 20. minuti "naciljao" glavu Dabra, a u 31. minuti Aliyjua, a napadači Lokomotive su iz blizine lako poentirali.

VIDEO Gol za 1:0

VIDEO Gol za 2:0

Na 3:0 Aliyu je povisio u završnici prvog poluvremena nakon velike pogreške gostujućeg stopera Silve koji je prekratko vratio loptu za svog vratara, to dodavanje presjekao je Dabro i zatim poslužio Aliyua za njegov drugi gol.

VIDEO Gol za 3:0

Za konačnih 4:0 na samom početku drugog poluvremena pogodio je Dabro nakon lijepe kombinacije domaćih po desnoj strani i prizemnog ubačaja Cipetića.

VIDEO Gol za 4:0

Lokomotiva je ovom pbojedom izbila na vrh ljestvice s 10 bodova, koliko ima i drugi Osijek, dok je Istra 1961 ostala osma s tri boda.