U utorak su igrane utakmice 2. kola engleskog Carling Cupa, u kojima je nastupio i jedan dio Premierligaša. Istaknuo se i hrvatski nogometaš Ivan Klasnić...

Odlučio je Klasnić ogled trećeligaša Southamptona i njegovoga Boltona. U 31. minuti ogleda je fino zamahnuo lijevom nogom s petnaestak metara, te postigao jedini pogodak na utakmici za pobjedu 1-0.

Hrvatski napadač nastupio je ove sezone po prvi puta u startnoj postavi Premierligaša, a na travnjaku se zadržao do kraja prvog poluvremena kada ga je zamijenio švedski centarfor Elmander.

Susret je kratko prokomentirao menadžer pobjedničke momčadi Owen Coyle:

'Znali smo da nas očekuje teška utakmica, Southampton je u ovom dijelu ždrijeba bio najteži mogući ispit.

'Za pobjedu nam je bio potreban jedan sjajan gol. Izvrsno je Sam Ricketts ponudio loptu, a napadač je učinio ono što radi najbolje. Bila je to tipična Ivanova završnica', zaključio je menadžer Boltona.

Drugi Hrvat, Nikola Kalinić, nije konkurirao za sastav svoga Blackburna, koji je kao domaćin pobijedio drugoligaša Norwich City s 3-1. Sva tri pogotka je za domaćina postigao Mame Diouf.

Istaknimo i da je Sunderland uz dva pogotka Darrena Benta pobijedio Colchester (2-0).