U prvom dvoboju polufinala engleskog Carling Cupa Aston Villa je ponovno pobijedila Blackburn Roverse. Ovaj put na Ewood Parku sastav iz Birminghama slavio je 1-0...

James Milner u 23. je minuti zabio jedini pogodak na utakmici za Aston Villu, te donio pobjedu svojoj momčadi. Uzvrat se igra za šest dana, sljedeće srijede u Birminghamu.

Domaći su nogometaši nakon gola pokušavali izjednačiti, a posebno se to odnosi na agilnoga 22-godišnjeg hrvatskog napadača Nikolu Kalinića. U 55. je minuti glavom pogodio lijevu vratnicu gostujućeg vratara Guzmana udarcem glavom sa šest metara udaljenosti nakon ubacivanja Pedersena s lijeve strane.

Deset minuta kasnije s desnog ga je krila prizemnom povratnom loptom proigrao Chimbonda, a Splićanin je lijepim udarcem punom nogom gađao donji lijevi kut Guzmanova gola. Lopta se, na njegovu žalost, i taj put odbila od vratnice.

U redovima domaće momčadi Kalinić je odigrao svih devedeset minuta.

Prije samo 12 dana Aston Villa je u srazu istih suparnika u 3. kolu FA Cupa na svom Villa Parku slavila 3-1. Kalinić je tada zabio.