Hrvatski napadač Nikola Kalinić svojim je golom u 76. minuti donio pobjedu Blackburnu protiv Wigana 2-1 u dvoboju 23. kola engelskog prvenstva...

Kalinić je zaigrao od početka u sastavu Roversa, a već u 5. minuti našao se u šansi, ali je iz blizine pogodio stativu. Norvežanin Morten Gamst Pedersen doveo je Blackburn u vodstvo u 20. minuti, izjednačio je Caldwell u 57., a onda je u 76. minuti hrvatski reprezentativac iskoristio svoj trenutak slave.

Glavom je iz blizine poentirao za konačnih 2-1 nakon centaršuta Pedersena.

To je 22-godišnjem hrvatskom napadaču bio prvi pogodak u Premiershipu u dresu Blackburna, a šesti ukupno. Četiri gola zabio je u Carling Cupu, još jedan u FA Cupu. U 78. minuti Kalinića je zamijenio Roberts.

'Kalinić je iz utakmice u utakmicu sve bolji. No, morali smo biti strpljivi s njime i postupno ga uvoditi u igru. Kada nam se priključio u momčadi, nije puno igrao jer još nije bio spreman. Sva sreća da nismo slušali one koji vječito gunđaju. Znali smo koliko vrijedi, a on je to konačno počeo i pokazivati na najbolji način u zadnje vrijeme,' nahvalio je menadžer Blackburna Sam Allardyce svog napadača.