Brazilski nogometaš i reprezentativac Kaka zaigrao je za madridski Real nakon više od mjesec dana pauze, te je svojim pogotkom u 82. minuti donio pobjedu 2-1 svom klubu na gostovanju kod Zaragoze u 34. kolu španjolskog prvenstva...

Brazilac je prvi trening pod punim opterećenjem nakon više od mjesec dana pauze odradio u četvrtak. Mučio ga je problem s preponama. U Zaragozi je ušao u igru u 75. minuti umjesto Fernanda Gaga, a sedam minuta kasnije je iskoristio odlično i pravovremeno dodavanje Cristiana Ronalda, te je zabio gol s poludesne pozicije u kaznenom prostoru domaćina niskim udarcem u suprotni kut vratara Zaragoze Roberta Gaga.

Bio je to osmi Kakin pogodak ove sezone u Primeri. Ronaldu je, pak, to bila druga asistencija na utakmici. Prvu je upisao u 50. minuti, kada je nakon njegovog udarca vratar domaćina odbio loptu, ali opet do najskupljeg nogometaša svijeta, koji je poslužio kapetana Raula Gonzaleza, a ovaj je bez problema sproveo loptu u praznu mrežu.

Bio je to Raulov peti pogodak ove sezone u prvenstvu, a ukupno 228. gol u Primeri. Zabio ga je baš na La Romaredi, stadionu na kojem je je 29. listopada 1994. godine Raul debitirao u Realovoj momčadi. Ovo mu je bila 550. utakmica za Real.

Domaćini su od 52. minute igrači bez isključenog Mattea Continija, koji je u jednom duelu tendeciozno i ničime izazvan raspalio laktom Argentinca Higuaina u predio vrata. Sudac mu je sasvim opravdano pokazao crveni karton.

No, i s igračem manje je Zaragoza uspjela izjednačiti. Zasluga je to brzonogog Adriana Colunge, čiji je bijeg u kontranapadu bio prebrz za Realove obrambene igrače. Colunga ih je ostavio iza sebe, a onda zaobišao i vratara Casillasa, te loptu poslao u nebranjenu mrežu, u 61. minuti.

Hrvatski nogometaš Marko Babić odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve.

Razmak između vodeće Barcelone (87) i Reala (86) je i dalje jedan bod. Do kraja prvenstva ostala su još četiri utakmice za španjolske velikane. Barcelona će gostovati kod Villarreala i Seville, a na Nou Campu dočekati Tenerife i Valladolid. Real će, pak, biti domaćin Osasuni i Athleticu, a gostovat će kod Mallorce i Malage.

Primera, 34. kolo (subota):

Barcelona – Xerez 3-1 (Jeffren Suarez 14, Henry 24, Ibrahimović 55 / Bermejo 25)

Zaragoza – Real Madrid 1-2 (Colunga 61 / Raul 50, Kaka 82)

Valencia – Deportivo (22.00)

Redoslijed: 1. Barcelona 87. 2. Real 86, 3. Valencia 59 (-1), 4. Mallorca 55 (-1)...