Pad Juventusa u Cagliariju, te teško izborena pobjeda lidera Intera na San Siru protiv Fiorentine, obilježje su nedjeljnih utakmica 14. kola Serije A...

Nogometaši Cagliarija su pobjedom protiv Juventusa došli do petog uspjeha u zadnjih šest utakmica, a jedini korak unatrag su napravili prošlog vikenda kada su poraženi na San Siru kod Milana 4-3.

Da je ta momčad prepuna talenta i iznimno neugodna svakom suparniku pokazala je i protiv Juventusa koji i dalje neuvjerljivo brodi ovom sezonom. Nakon što su tijekom tjedna poraženi kod Bordeuaxa u Ligi prvaka 2-0, opet su u napadačkom smislu ostali nekonkretni, a obrana im je pokleknula u dva navrata. Mario Brkljača nije bio u kombinacijama za igru u dresu Cagliarija.

Inter je pobjedom protiv Fiorentine 1-0 tako opet pobjegao Juventusu na plus od osam bodova. Iako je Inter imao velikih problema slomiti otpor gostiju iz Toskane, koji su tijekom tjedna prvi put u povijesti izborili plasman u osminu finala Lige prvaka, do tri boda su došli u 85. minuti kada je Diego Milito bio miran pri udarcu s bijele točke (prije toga je Commoto srušio baš Milita u 16-ercu).

Bio je Inter daleko bolji, pa je tako u 51. minuti postigao i regularan pogodak (Samuel), kojeg je sudac neopravdano poništio zbog navodnog prekršaja u napadu, iako se zbilo tek međusobno naguravanje u 16-ercu.

Premda je Inter napadao, treba istaknuti sjajnu varku Alberta Gilardina (80. minuta) na drugoj strani kada je jednim potezom izbacio Samuela i Lucija, ali je i akciju završio udarcem u stativu.

Palermo je promijenio trenera, ali taj akt nije donio pozitivan šok na gostovanju u Veroni gdje su poraženi od Chieva 1-0. Hrvatski nogometaš Igor Budan ušao je u igru u 70. minuti, te je imao jednu u nizu prilika za izjednačavanje rezultata.

Mato Jajalo je bio cijelu utakmicu na klupi Siene koja je opet poražena. Bari je do 78. minute gubio 1-0, ali su kraj dočekali u slavlju pobjede 2-1. Bio je ovo deseti 'jubilarni' poraz Siene, a pobjedu i dalje (od kraja kolovoza) čeka Lazio. Odigrali su ovom prilikom samo 0-0 protiv Bologne u Rimu.

Drugi rimski klub je slavio, Roma je s 2-1 pobijedila Atalantu u Bergamu, te su ostvarili petu pobjedu u zadnjih šest nastupa u svim natjecanjima.