VIDEO Jelavić opet sjajan: Celticu dva gola u 8 minuta!

Bivši nogometaš Hajduka Nikica Jelavić odigrao je sjajnu utakmicu u 6. kolu skupine C Europa lige u kojoj je njegov Rapid kod kuće remizirao sa Celticom 3-3...

Jelavić je zabio prva dva Rapidova gola na stadionu Gerhard Hanappi, asistirao za treći i apsolutno je bio najistaknutiji igrač utakmice. Rapid je već u 19. minuti imao prednost od 3-0, ali je lošom igrom u drugom poluvremenu uspio sve prokockati u utakmici koja nije imala rezultatsku važnost budući su i Rapid i Celtic već od ranije izgubili i teoretske šanse za plasman u nokaut-fazu natjecanja.

Rapid je zabio praktički iz prvog napada na utakmici, točnije učinio je to Jelavić udarcem ljevicom u donji lijevi vratorov kut s nekih 18 metara. Jelavić je svoj drugi gol na utakmici, četvrti ove sezone u Europa ligi i treći Celticu (zabio vodeći gol u remiju 1-1 u Glasgowu, op.a.) zabio u 8. minuti iz neposredne blizine nakon asistencije Hamdija Salihija. Za treći gol Rapida hrvatski je napadač ponovo bio najzaslužniji, budući je sjajno prodro po lijevoj strani, u slalomu zavarao dvojicu Celticovih igrača i potom se odužio Salihiju na asistenciji sjajno ga posluživši na nekih šest, sedam metara, a Albancu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Celtic je do boda došao dvama golovima Marca-Antoinea Fortunea i jednim Paula McGowana, a ovaj potonji za konačan rezultat pao je u prvoj minuti sudačke nadoknade. Jelavić je odigrao svih 90 minuta.

U drugoj odigranoj utakmici Hapoel je u Tel Avivu pobijedio HSV 1-0 i tako osvojio prvo mjesto u skupini. Samuel Yeboah zabio je jedini gol na utakmici u 23. minuti, a Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav. U skupini B Genoa Ivana Jurića nije uspjela izboriti plasman u 1/16 finala. Genoa je na svom Luigi Ferraris stadionu poražena od Valencije 2-1 u utakmici u kojoj su domaćinima za prolaz igrala samo tri boda.