Barcelona je na Camp Nou odigrala tek 1:1 s Villarrealom a najzanimljiviji trenutak utakmice bilo je utrčavanje mačke u teren.

Odmah na samom početku dvoboja, točnije u 4. minuti susreta na travnjak Nou Campa utrčala je mačka. Iako je brzo zbrisala s terena oni praznovjerni navijači Barce mogli bi je okriviti za neuspjeh protiv Villarreala. Za domaćina je sve krenulo očekivanim tijekom kada je Pedro u 7. minuti pogodio za 1-0. Neometan je sa vrha peterca gurnuo u mrežu loptu koja je do njega došla odbivši se od grede nakon udarca Thierryja Henryja. Četvrti mu je to prvenstveni pogodak ove sezone.

Izostanak Lionela Messija, najboljeg svjetskog nogometaša, osjetio se u igri Barcelone koja je imala terensku inicijativu, ali i dosta sreće u posljednjim minutama utakmice kada je mogla ostati i bez ijednog boda.

Barcelona je do ove subote nanizala osam uzastopnih pobjeda (kroz sva natjecanja), a za prekid niza pobrinuo se David Fuster u 50. minuti uklizavanjem na ubačaj Canija.

Prekinut je još jedan niz - Villarreal je prva momčad u španjolskom nogometnom prvenstvu koja je uzela bod Barceloni kod kuće. Do sada su Barçini nogometaši bili savršeni na Camp Nou s učinkom od sedam pobjeda iz sedam utakmica. Valjda mačka nije imala veze s lošom predstavom Barce...