Jedan od najvećih gradskih nogometnih derbija u Europi, onaj između Intera i Milana, pripao je u nedjelju “nerazzurrima”. Kao formalni domaćin na zajedničkom stadionu San Siru Inter je slavio s 2-0...

Do velike je pobjede u 21. kolu Serije A i značajnog koraka ka petom uzastopnom naslovu talijanskog prvaka momčad Josea Mourinha je došla iako je veći dio utakmice igrala s igračem manje, a u završnici i s dva.

Najprije je u 27.minuti Wesley Sneijder sarkastično zapljeskao sucu Gianluci Rocchiju nakon što je ovaj pokazao žuti karton njegovom suigraču Luciju. Što misli o Sneijderovom ponašanju, Rocchi je pokazao koju sekundu kasnije kad je iznenađujuće iz džepa izvadio crveni karton.
No, Inter je u tim trenucima već vodio s 1-0. U desetoj je minuti Goran Pandev uputio dugačko dodavanje prema Diegu Militu, Ignazio Abate je nespretno reagirao i glavom pogurnuo loptu u for Argentincu kojem nije bilo teško svladati Didu. Milito se ovim pogotkom ponovno izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Antonijem di Nataleom, obojica imaju po 13 goova.

Jedini način na koji smo mogli izgubiti ovu utakmicu jest da nam sudac nastavi isključivati igrače. Recimo da nas svede na šestoricu u polju

- Jose Mourinho
Brojčano nadmoćni Milan u drugom je poluvremenu silovito krenuo po izjednačenje, imao je nekoliko dobrih prilika, ali umjesto izjednačenja je dobio drugu loptu u svojoj mreži. Giuseppe Favalli je u 65. minuti srušio Maicona na oko 22, 23 metra iako je više izgledalo da je Brazilac simulirao. No, to nije smetalo Pandeva koji je, u izostanku Sneijdera, namjestio loptu i lijevom je nogom poslao majstorski spremio pored Dide.

No, ni tu nije bio kraj uzbudljivim događajima. Milan je nastavio napadati, a tračak nade mu se ukazao na početku 90. minute kada je lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila Lucija koji je za to dobio drugi žuti karton. Sarkastičan je pljesak ovaj put izostao, ali ne i slavlje Interovih nogometaša nakon što je Julio Cesar obranio udarac s bijele točke sunarodnjaku Ronaldinhu.

Milan je prije ovoga kola imao osam pobjeda u devet utakmica i približio se Interu na samo šest bodova uz utakmicu manje. Prednost “nerazzurra” sada, međutim, ponovno iznosi velikih devet bodova.

'Jedini način na koji smo mogli izgubiti ovu utakmicu jest da nam sudac nastavi isključivati igrače. Recimo da nas svede na šestoricu u polju, jer sa sedmoricom bismo sigurno pobijedili. Odavno sam shvatio da suci ne žele da ponovno osvojimo 'scudetto', otrovan je kao obično nakon utakmice bio trener Intera Jose Mourinho.

Serie A, 21. kolo:
Bologna – Bari 2-1 (Gimenez 54, 72 / Barreto 39)
Siena – Cagliari 0-0
Lazio – Chievo 1-1 (Stendardo 18 / Pellissier 77)
Palermo – Fiorentina 3-0 (Hernandez 28, 37, Budan 58)
Livorno – Napoli 0-2 (Maggio 45+1, Cigarini 90+1)
Genoa – Atalanta 2-0 (Palacio 18, Crespo 42)
Udinese – Sampdoria 2-3 (Di Natale 6 - 11m, Isla 44 / Pazzini 26 - 11m, Pozzi 57, Semioli 66)
Inter – Milan 2-0 (Milito 10, Pandev 65)