Nakon 26. kola talijanske lige Inter i Milan ostaju sami u 'mrtvoj trci' za naslov prvaka...

Čak je 27 pogodaka postignuto u sedam nedjeljnih utakmica 26. kola talijanske Serije A. Kombinirano s dvije subotnje talijanski ligaši su ovog vikenda na impozantnom prosjeku od skoro 3.5 pogotka po utakmici...

Vodeći trojac nije bio stopostotan. Milanski klubovi su uhvatili po tri boda tako što je Inter slavio na Friuli stadionu kod Udinesea 3-2, dok je Milan rutinski odradio domaći posao protiv Atalante 3-1. No, 'kiksala' je Roma.

Bez Francesca Tottija je Roma imala ugodno vodstvo od 2-0 u Napulju. Samo petnaest minuta prije kraja su Rimljani još uvijek uživali u vodstvu koje im je donio dvojac Baptista-Vučinić. No, u 75. minuti je smanjio Denis, a Slovak Hamšik je u zadnjoj minuti realizirao jedanaesterac za 2-2.

Inače, Napoli se doslovno specijalizirao za urnebesne završnice. I protiv Milana su na svom terenu gubili 2-0, ali su u sudačkoj nadoknadi postigli - dva pogotka!

Roma je time izgubila korak s Interom, ali i drugo mjesto od Milana. Brazilac Pato je tijekom tjedna donio Milanu tri boda u zaostaloj utakmici u Firenci, tako što je zabio za 2-1 u nadoknadi, a nedjelju na San Siru je otvorio s dva pogotka protiv Atalante. Inače, Ronaldinho je i na ovom susretu promašio jedanaesterac, ali je njegovu grešku ispravio Borriello za konačnih 3-1.

Interu je loše krenulo kod Udinesea, jer su već nakon 120 sekundi imali zaostatak 1-0. No, rutinski su već do poluvremena okrenuli na ogromnih 3-1 pogocima Balotellija, Maicona i Milita.

Genoa je čak tri puta vodila protiv Bologne, ali je ostala bez i jednog boda. Slomio ih je Adailton koji je postigao posljednja tri pogotka za goste koji ovim bježe iz donjeg doma ljestvice. Hrvatski nogometaš Ivan Jurić nije igrao za Genou.

Nastupe nisu upisali niti Jajalo za Sienu i Brkljača za Cagliari, ali je igrao Darijo Knežević svih 90 minuta za Livorno. U derbiju začelja Livorno je dugo imao važna tri boda (vodstvo 1-0) protiv fenjeraša Siene. No, u zadnjih deset minuta su primili dva gola i time platili danak crvenom kartonu Mora.

Serie A, 26. kolo:

Udinese - Inter 2-3 (Pepe 2, Di Natale 52-11m / Balotelli 6, Maicon 21, Milito 45)

Napoli - Roma 2-2 (Denis 75, Hamšik 90-11m / Baptista 59-11m, Vučinić 65)

Milan - Atalanta 3-1 (Pato 30, 41, Borriello 62 / Valdes 56)

Parma - Sampdoria 1-0 (Zaccardo 54)

Genoa - Bologna 3-4 (Suazo 8, 38, Sculli 18 / Busce 11, Adailton 28, 56, 79-11m)

Chievo - Cagliari 2-1 (Paula 33, Granoche 78 / Astori 51)

Livorno - Siena 1-2 (Lucarelli 11-11m / Calaio 79, Maccarone 90