VIDEO Gore nego Dudu: Težak lom Ramseyjeve noge!

Nogometaši Arsenala pobijedili su Stoke City na Britannia Stadiumu 3-1 u posljednjemu subotnjem dvoboju 28. kola engleskog prvenstva...

U pobjedi je sudjelovao i Eduardo da Silva provevši u igri posljednjih 14 minuta (od 83. do sedme minute sudačke nadoknade). Igrao je svoju prvu utakmicu nakon točno mjesec dana i ozljede zadnje lože u srazu protiv Aston Ville.

Trenutak utakmice zbio se ipak u 65. minuti, kada je 19-godišnji veznjak Arsenala Aaron Ramsey pretrpio stravičnu ozljedu gležnja desne noge, koji je puknuo nakon uklizavanja domaćeg stopera Ryana Shawcrossa. Igrači obiju momčadi u šoku su gledali agoniju mladog Velšanina, dok je Shawcross, izlazeći s travnjaka nakon što mu je sudac pokazao trenutačni crveni karton, sam jecao u očaju shvaćajući kakvu je nesreću prouzročio.

Ozljeda je jako podsjetila na katastrofalan lom noge i gležnja koji je prije dvije godine u Birminghamu pretrpio Eduardo.

Pod dojmom užasa iz 65. minute, koji se dogodio pri neodlučenom, 1-1 rezultatu, Arsenal je izborio pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Najprije je za 2-1 zabio Fabregas nakon 11-erca koji je Bendtner iznudio napucavši gostujućeg veznjaka Pugha u ruku unutar 16-erca, da bi 3-1 postavio Vermaelen zabivši nakon dodavanja Fabregasa, koji je pak natrčao prvi na loptu nakon što je golman domaćih Sørensen odbio težak udarac Tomaša Rosickog.

Domaće je u vodstvo doveo Danny Pugh u osmoj minuti. Ne bi to bilo toliko čudno da gol nije pao nakon ubacivanja rukom iz auta Roryja Delapa. Već četvrti put u posljednje dvije sezone Wengerova momčad na Britaniji prima gol iz Delapovih auta. Prošle sezone oba su gola na taj način igrači Stokea zabili u 2-1 prvenstvenoj pobjedi, da bi se isti scenarij jednom prilikom ponovio prije mjesec dana u dvoboju FA Cupa, u kojem su domaćini slavili 3-1.

Na 1-1 izjednačio je Nicklas Bendtner u 32. minuti. I taj je put asistirao Fabregas, koji na kontu u 24 ovosezonske premierligaške utakmice ima 13 golova i 16 asistencija.

Eduardo je blizu postizanja gola bio u 87. minuti. Promašio je gol izbliza s desne strane, pucajući lijevom nogom pored bliže vratnice gola.

Arsenal se ovom pobjedom sasvim primaknuo vodećima: Chelseaju na tri boda, Manchester Unitedu na dva.