Na krajnje dramatičan način Sevilla je osigurala četvrto mjesto na ljestvici u španjolskom nogometnom prvenstvu, mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone...

Slavio je andaluzijski sastav na gostovanju kod Almerije 3-2 u posljednjem, 38,.kolu španjolske Primere, a pobjedu je izborio golom Rodrija u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Sevilli je trebala pobjeda kako bi zadržala bod prednosti u odnosu na petoplasiranu Mallorcu, a sve do sudačke nadoknade činilo se kako će Mallorca u najelitnije klupsko nogometno natjecanje budući je kod kuće u tom trenutku vodila nad Espanyolom 2-0.

Iz Mallorce su samo čekali potvrdu neriješenog rezultata iz Almerije, ali nisu to dočekali budući je Rodri zaresao mrežu u posljednjim sekundama susreta nakon asistencije Sébastien Squillacija.

Sevilla je u utakmici imala prednost 1-0 i 2-1 golom Frederica Kanoutea i autogolom Chica, ali i igrača manje od 65. minute kada je isključen Alvaro Negredo. Kada je Almeria golom Juana Manuela Ortiza izjednačila u 79. minuti na 2-2 činilo se da će Mallorca u LP, ali se Sevilla nije predavala i upornost se na kraju isplatila.

Mallorca je protiv Espanyola slavila golovima Victora Casadesusa i Marija Suareza i upisala 15. ovosezonsku domaću pobjedu (od 19 susreta), ali na kraju je to bilo dovoljno 'tek' za Europa ligu.

Primera, 38. kolo:

Almeria – Sevilla 2-3 (Soriano 44, Ortiz 79 / Kanoute 16, Chico 53-ag, Rodri 90+3)

Mallorca – Espanyol 2-0 (Victor 24, Suarez 76)

Athletic Bilbao – Deportivo La Coruna 2-0 (Muniain 20, Martinez 77)

Atletico Madrid – Getafe 0-3 (Soldado 14, 53, Parejo 87)

Zaragoza – Villarreal 3-3 (Eliseu 4, Colunga 29, Pulido 35 / Cazorla 40, 56, Rossi 77)