VIDEO Derbi: Genoi gradski, portugalski bez pobjednika

Slab nogomet pokazali su Sporting i Benfica u lisabonskom derbiju na Joao da Alvalade stadionu u utakmici 11. kola portugalske nogometne lige. S druge strane, tri pogotka, dva crvena kartona, dvanaest žutih i dva jedanaesterca. Epilog je to gradskog derbija između Genoe i Sampdorije u 14. kolu Serie A, u kojem su domaći slavili 3-0...

Nekoliko hrabrih driblinga i pokušaja prodora argentinskoga ljevokrilnog napadača Benfice, Angela di Marije, te pokoji dalekometni pokušaj defenzivnog veznjaka domaćih, Miguela Velosa, bilo je sve što su moglo vidjeti u siromašnom derbiju portugalskih velikana.

Razočarana je publika igrače obiju momčadi zbog toga s travnjaka ispratila zvižducima.

Benfica je tim bodom svejedno, makar možda tek privremeno, izbila na prvo mjesto ljestvice 16 klubova. Sporting drži tek sedmo mjesto.

Nogometa je bilo najmanje u ogledu u kojem se na travnjak vratio hrvatski nogometaš. Odigrao je Jurić cijelu utakmicu, prvu nakon kraja listopada kada je ozlijedio bedreni mišić lijeve noge. No, pred kraj utakmice je na njega žestoko startao Cacciatore. Nagazio je njegov gležanj, zbog toga i zaradio crveni karton, a u toj 88. minuti je Jurić šepajući napustio travnjak. Upitno je koliko je nova Jurićeva ozljeda ozbiljne prirode.

Genoa je povela u 10. minuti nakon realiziranog jedanaesterca Milanetta, no u 45. je ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Biave.

No, Sampdoria nije niti malo iskoristila igrača više početkom drugog dijela. Nisu mogli stvoriti niti polupriliku i čak štoviše, primili su pogodak na drugoj strani (Rossi). Tada je krenuo strmoglavi pad loše gostujuće momčadi koja je do kraja dobila dva crvena kartona (Rossi i Cacciatore).