Europski nogometni prvaci Španjolci pobijedili su u prijateljskom dvoboju, pred 80.000 gledatelja na Stade de Franceu, u Parizu Francuze 2-0. Izbornik nije zadovoljan...

Dominirali su igrači Vicentea del Bosquea nad domaćom reprezentacijom tijekom svih devedeset minuta utakmice dokazavši da su, barem u ovom trenutku, za klasu iznad Domenechova sastava.

Goste je u vodstvo doveo David Villa pogodivši nakon akcije Andresa Inieste i Davida Silve za svoj 36. gol u 55. nastupu za reprezentaciju. Konačan je rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio desni bek Španjolaca Sergio Ramos izvagavši na desnoj strani Juliena Escudea te uputivši udarac prema Hugu Llorisu lijevom nogom. Lopta se odbila od Escudea koji je kasnio u blok i prevalrila Lyonova vratara.

Španjolci su na impresivnoj seriji od osam pobjeda u nizu nakon nastupa na Kupu konfederacija u JAR-u prošlog lipnja, koji su završili polufinalnim porazom od Amerikanaca te trijumfom u produžecima u borbi za treće mjesto s domaćom reprezentacijom.

Golman Iker Casillas ostvario je 102. nastup u nacionalnom dresu dostigavši tako drugoplasiranog na vječitoj ljestvici, klupskog suigrača Raula Gonzaleza. Prvi je na listi bivši golman Barcelone Andoni Zubizarreta sa 126 nastupa.

Vicente del Bosque, izbornik španjolske nogometne reprezentacije, prihvatio je nakon gostujuće pobjede nad Francuskom u Parizu da njegova momčad nije igrala loše. Ipak...

'Nismo igrali niti naročito dobro,' trezveno je konstatirao iskusni i trofejni trener, vlasnik dvaju naslova europskoga klupskog prvaka s Realom (2000. i 2002. godine).

'Ovo je vrlo lijepa pobjeda. Moram ipak reći da smo tijekom utakmice imali dobrih i loših razdoblja. Bitnija su mi ova loša. Smatram da naši standardi moraju biti visoki: zahtjevni smo i zato mislim da moramo igrati još bolje,' dodao je.