Ajax opet bez pobjede

VIDEO Feyenoord slavio u ludoj utakmici punoj preokreta, Ivanušec upisao asistenciju

Feyenoord je nakon velike drame, preokretom u posljednjih 15 minuta uspio osvojiti tri boda protiv Heerenveena.

Luka Ivanušec (Foto: Afp)

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord na gostovanju je slavio sa 3:2 protiv Heerenveena u susretu 26. kola Eredivisie, dok je Ajax nastavio seriju loših rezultata odigravši 2:2 na gostovanju kod Sparte.

Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, ali su gosti iz Rotterdama ipak stigli do 3:2 pobjede.

Mats Kohlert je u 17. minuti doveo domaći sastav u vodstvo, izjednačio je Mats Wieffer u 37. minuti na asistenciju Luke Ivanušeca, da bi Kohlert svojim drugim golom u 65. minuti vratio prednost na stranu Heerenveena. Igor Paixao je uspio izjednačiti u 74. minuti, a pobjedu gostima donio je Ayase Ueda u 88. minuti. Ivanušec je za goste igrao do 71. minute.

Ivanušecovu asistenciju i sve golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Ajax i četvrto kolo u nizu bez pobjede

Ajax je na gostovanju kod Sparte odigrao 2:2 upisavši četvrti susret u nizu bez pobjede u svim natjecanjima, dok je u prvenstvu u zadnjih šest kola samo jednom slavio.

Sparta Rotterdam je povela u 28. minuti golom Arna Verschuerena, a isti je igrač u 47. minuti povisio na 2:0. Smanjio je Chuba Akpom u 65. minuti, a na 2:2 je izjednačio Steven Bergwijn u 88. minuti.

Josip Šutalo nije nastupio za Ajax zbog ozljede, a u sastavu nije bilo niti Borne Sose i Jakova Medića.

Na vrhu ljestvice je PSV sa 69 bodova i susretom manje, Feyenoord je drugi sa 62 boda, dok Twente na trećem mjestu ima 53 boda. AZ je četvrti (49), a Ajax peti (41).