U derbi utakmici 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Arsenal 2-0 i vratio se na čelno mjesto ljestvice Premiershipa...

Sve je bilo riješeno već u uvodnom dijelu utakmice zahvaljujući najboljem strijelcu momčadi koju vodi Carlo Ancelotti, Bjelokošćaninu Didieru Drogbi. Pogocima iz osme (desnom nogom iz blizine) i 23. minute utakmice (krasan prodor s desne strane i sjajan udarac u suprotni gornji kut lijevom nogom) Drogba je postavio konačan rezultat na semaforu za povratak Londončana na staze uspjeha. Podsjetimo, u prošlome je kolu Chelsea odigrao 'tek' 1-1 na gostovanju kod Hull Cityja.

Drogba je u nedjelju došao do brojke od 17 pogodaka u dvadesetoj utakmici koju je u prvenstvu odigrao. Ima i osam asistencija.

Arsenalova nogometna momčad, za koju zbog ozljede zadnje lože nije kandidirao Eduardo da Silva, poražena je treći puta u svoje posljednje četiri utakmice. Uz poraz u FA Cupu (Stoke 3-1), remizirali su kod Aston Ville (0-0), a potom i upisali poraz od prvaka Manchester Uniteda (3-1). Chelsea se samo nadovezao na aktualan loš niz...

'Teško je progutati ovakav poraz, budući da smatram da smo većim dijelom utakmice mi bili bolji na terenu. Ponosan sam na predstavu svojih momaka,' veli Wenger i dodaje:

'Prvi smo gol dobili iz kornera, a drugi iz protunapada, a priliku za izjednačenje nismo dobili budući da se Chelsea tako sjajno branio.'

U drugoj utakmici dana Birmingham je pobjedom 2-1 produbio krizu Wolverhamptona koji je do 80. minute vodio 1-0. Dva brza pogotka Kevina Phillipsa nanijela su im trinaesti prvenstveni poraz.