Nogometaši Nizozemske u generalnoj su probi pred put na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričku Republiku u Amsterdamu pobijedili Mađarsku 6-1...

Gosti su poveli golom napadača PSV-a iz Eindhovena, Balazsa Dzsudzsaka, u šestoj minuti utakmice, da bi Robin van Persie izjednačio nakon lijepe akcije prizemnim udarcem lijevom nogom iz 16-erca na 1-1.

Već u prvom su poluvremenu igrači Berta van Marwijka totalno dominirali travnjakom, no na odmor se otišlo neriješenim ishodom. Napokon je "oranjeu" procurilo u nastavku, a Wesley Sneijder je u 56. minuti otvorio je seriju koja je u predstojeće 23 minute završila s ukupno pet golova u mreži gostujućeg vratara. Zabili su još Marc van Bommel, i vrlo lijepo, nanizavši tri suparnička igrača u soloprodoru, Eljero Elia.

Dva je gola zabio i Arjen Robben, koji je ušao u drugom poluvremenu umjesto Dirka Kuyta, ali je i ozlijedio lijevo koljeno tijekom jednog 'atraktivnog' pokušaja dodavanja. Šepajući je napustio travnjak u 85. minuti. Ozbiljnost ozljede zasad nije poznata.

Šest dana prije otvaranja SP-a u dvoboju s Meksikancima, nogometaši Južnoafričke Republike došli su do najznačajnije pobjede u pripremnom razdoblju uoči SP-a. Pobijedili su Dansku u Atteridgevilleu 1-0 pogotkom Mphele u 76. minuti.

Prijateljske nogometne utakmice:

Nizozemska – Mađarska 6-1 (Van Persie 21, Sneijder 56, Robben 64, 79, Van Bommel 71, Elia 74 / Dzsudzsak 6)

Južnoafrička Republika – Danska 1-0 (Mphela 76)