VIDEO EL: Čudesni Fulham preokrenuo 1-4 protiv Juvea

Nogometaši Fulhama kreirali su najveće iznenađenje u prvim četirima uzvratnim dvobojima osmine finala Europa lige. Pobijedili su Juventus na svom Craven Cottageu 4-1...

Time su nadoknadili zaostatak od 3-1 iz prve utakmice, te nanijeli torinskoj momčadi još jedan težak udarac ove sezone.
Ambicije sastava iz Torina sahranio je najbolji nogometaš svijeta iz 2006. godine, Fabio Cannavaro. Nakon što su Zaccheronijevi igrači poveli pogotkom Trezegueta već u drugoj minuti, Cannavaro je u devetoj izgubio duel s centarforom domaćih Bobbyjem Zamorom, nakon čega je ovaj svladao Antonija Chimentija, 39-godišnjega trećeg Juventusova vratara, za 1-1.

U 27. minuti kao zadnji je čovjek obrane Cannavaro prekršajem zaustavio Mađara Zoltana Geru, te opravdano zaradio izravni crveni karton.

>> VIDEO EL: Spektakl s osam pogodaka u Bremenu!

Otad je na terenu postojala samo jedna momčad, a Juventusovi nogometaši nisu uspijevali pružati otpor. Igrač utakmice Gera u 39. je minuti pogodio za 2-1, da bi deset minuta potom iz penala, kojeg je igrajući rukom skrivio Diego, povisio na 3-1. Time su Londončani izjednačili ukupan rezultat na 4-4 i trebao im je još jedan gol da bi izbjegli produžetke. Dobili su ga preko američkog reprezentativca Clinta Dempseyja u 83. minuti, desetak minuta nakon što ga je iskusni trener domaći Roy Hodgson uveo u igru.

Nervozni Jonathan Zebina zaradio je drugi crveni karton za goste u 90. minuti.

Europa liga, osmina finala, uzvrati:

Fulham – Juventus 4-1 (Zamora 9, Gera 39, 49-11m, Dempsey 83), prva utakmica 1-3
Werder – Valencia 4-4 (Almeida 26, Frings 57-11m, Marin 62, Pizarro 84 / Villa 3, 45, 66, Mata 15), 1-1
Marseille – Benfica 1-1 (Niang 70 / Maxi Perreira 75), 1-1
Standard – Panathinaikos 1-0 (Mbokani 45+2), 3-1