Nogometaši Egipta, branitelji naslova pobjednika Afričkog kupa nacija, pobijedili su Nigeriju s 3-1 u dvoboju 1. kola C skupine odigranom u Bengueli u Angoli pred 18.000 gledatelja...

'Faraoni' su svladali Nigeriju prvi put nakon 47 godina, iako su ''super orlovi'' bolje otvorili utakmicu, te su u 12. minuti poveli odličnim pogotkom Hoffenheimovog napadača Chinedua Obasija, koji je desnicom izbacio iz igre svog čuvara, a onda je točno sa crte kaznenog prostora opalio lijevicom neobranjivo u desni kut vratara Egipta El Hadaryja.

Nakon toga je Kalu Uche dva puta imao solidne pozicije za povećanje nigerijskog vodstva, no niti jednom nije pogodio na pravo mjesto.

Egipat je izjednačio u 34. minuti. Emad Moteab, 26-godišnji egipatski napadač, fino je iskoristio jednu dubinsku loptu, zaobišao vratara Nigerije Enyeamu koji je istrčao sa svog gola, te gurnuo loptu u praznu mrežu.

Egipćani su bolju igru u nastavku kapitalizirali pogocima Ahmeda Hassana u 54. i Mohameda Gedda u 87. minuti. Prijelomni je, zapravo, bio Hassanov gol, u kojem je veliku ulogu odigrala činjenica da se nakon njegovog udarca lopta odbila od Taiwoa i promijenila smjer.