VIDEO Drama se nastavlja: Inter primio tri i slavio, preokret Rome

Milanski Inter je bio sasvim blizu da ove nedjelje osigura petu titulu prvaka Italije zaredom, no Francesco Totti je dramu prebacio na posljednje kolo talijanske Serije A...

Desetak minuta prije kraja utakmice pretposljednjeg 37. kola Serije A na Olimpicu je vladao muk i nevjerica. Cagliari je pogotkom Lazzarija iz 73. minute vodio 1-0 i činilo se kako će Roma pokopati sama sebe još jednom u završnici. Prvi korak unatrag su napravili porazom od Sampdorije, nakon kojeg su izgubili tron.

No, Francesco Totti je odlučio da će gledatelji na Olimpicu gledati drugačiji scenarij. U 79. minuti je izjednačio, istina traljavim udarcem, a četiri minute kasnije je realizirao jedanaesterac za konačnih 2-1. Time je Totti došao do 14 pogotka ove sezone.

Istovremeno je Inter na svom San Siru vodio borbu protiv Chieva koja se u završnici također zakomplicirala. Inter je imao ugodno vodstvo od 4-1, a navijači su se zabavljali na tribinama, pritom potpuno 'poludjevši' od sreće kada se na semaforu ispisalo 1-0 za Cagliari.

Međutim, Roma je svoj meč okrenula, a na San Siru je Chievo došao do, po Inter, zabrinjavajućih 4-3. No, nakon toga gosti iz Verone nisu imali niti jednu jedinu priliku za izjednačenje.

U posljednjem kolu će se tako odmotati klupko novog prvaka. Inter gostuje kod Siene, a Roma kod Chieva.

Palermo i Sampdoria su na Siciliji igrali 90 minuta koji su odlučivali o četvrtom mjestu na ljestvici i posljednjem putniku iduće sezone u Ligu prvaka. No, i ta drama se seli za zadnje kolo, makar je i dalje u daleko boljoj situaciji klub iz Đenove. Utakmica je završila bez pobjednika 1-1, pa Sampdorija i dalje ima dva boda plusa.

Oba pogotka su postignuta iz jedanaesteraca. Poveli su gosti preko Pazzinija, dok je izjednačio Miccoli. Hrvatski nogometaš Igor Budan ušao je u igru u 79. minuti umjesto strijelca Miccolija.

Mato Jajalo je igrao do 59. minute za Sienu u toskanskom  derbiju u Firenci koji je također završio s istovjetnih 1-1. Siena je već duže vrijeme siguran putnik u Serije B, a nakon ovog kola je poznato kompletno društvo koje seli u niži razred. To su Livorno, Siena i Atalanta.

Juventus se od svojih navijača oprostio baš kakva im je i bila cijela sezona. Iz Torina je sva tri boda uzela Parma pobjedom 3-2.

Serie A, 37. kolo:

Inter - Chievo 4-3 (Mantovani 13-ag, Cambiasso 34, Milito 39, Balotelli 52 / Motta 12-ag, Granoche 60, Pellisier 76)
Roma - Cagliari 2-1 (Totti 79, 83-11m / Lazzari 73)
Genoa - Milan 1-0 (Sculli 57)
Palermo - Sampdoria 1-1 (Miccoli 68-11m / Pazzini 54-11m)
Juventus - Parma 2-3 (Del Piero 16, Iaquinta 90 / Lanzafame 20, 40, Biabiany 85)
Fiorentina - Siena 1-1 (Marchionni 15 / Vergassola 3)
Bologna - Catania 1-1 (Di Vaio 15 / Maxi Lopez 52)
Udinese - Bari 3-3 (Di Natale 21, 63, Pepe 26 / Barreto 18, Koman 39, Almiron 90)
Napoli - Atalanta 2-0 (Quagliarella 43, 83)
Livorno - Lazio 1-2 (Lucarelli 34 / Rocchi 13, Brocchi 44)