VIDEO Drama: Ronaldo spasio Real u 89. minuti!

Nogometaši Reala teškom su mukom u 35. kolu Primere svladali Osasunu na Santiago Bernabeu, zahvaljujuću golu Cristiana Ronalda u 89. minuti za 3:2.

Do kraja Primere ostala su još samo tri kola, a vodeći dvojac i dalje dijeli samo jedan bod. Nakon Barcinog sigurnog trijumfa u gostima kod Villarreala, Real Madrid na domaćem terenu također je stigao do pobjede, ali s puno više muke.

Protiv Osasune Pellegrinijeva momčad imala je velikih problema. Već u 7. minuti gosti su poveli golom Arande nakon pogreške Arbeloe, no u 24. minuti silovitim udarcem uzvratio je Cristiano Ronaldo, i poravnao rezultat.

Gosti iz Pamplone nisu se predavali. U 42. minuti golom Vadocza ponovo je Osasuna povela i navijačima u Madridu postalo je jasno da laki bodovi na koje su računali dolaze u pitanje. Ipak, samo dvije minute kasnije Marcelo je glavom na asistenciju Kake poravnao na 2:2, i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku Real je bio bolja momčad, no Osasuna je imala i svoje prilike. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice, da bi u zadnjih 10 minuta Real napravio veliki pritisak i to mu se isplatilo. U 89. minuti Cristiano Ronaldo našao se na pravom mjestu i poentirao za 3:2. Portugalac se još jednom pokazao spasiteljem 'kraljevskog kluba', koji bi se vjerojatno oprostili od titule da su kojim slučajem prosuli bodove protiv Osasune. Bio mu je to 22. prvenstveni pogodak ove sezone.

Na ljestvici Primere Barcelona ima 90, Real 89 bodova, a ostali zaostaju mnogo. Realu preostaje dobiti sve svoje utakmice do kraja, i nadati se kiksu Katalonaca, koji još moraju gostovati kod opasne Seville...