U ponedjeljak su nogometaši Athletica i Racing Santandera odigrali posljednju utakmicu 29. kola španjolske Primere u kojoj je postignuto čak sedam pogodaka...

Slavio je Athletic s 4-3 i ne može se reći da je u bilo kojem trenutku u opasnosti bila njihova pobjeda. Došli su time do devetog slavlja na domaćem terenu tijekom ove sezone (uz dva remija i tri poraza), dok su zaustavili opasnog gosta (Racing) koji je prije ovog ogleda čak pet puta pobjeđivao u gostima i isto toliko puta uzimao po bod.

Već nakon sedamnaest minuta igre je Athletic imao vodstvo 2-0 zahvaljujući pogocima Llorentea i Toquera. Inače, u ovom ogledu je 25-godišnji Fernando Llorente postigao dva pogotka i time došao do brojke od 12 pogodaka u sezoni u Primeri.

Racing je smanjio na 2-1 krajem prvog dijela pogotkom Tchitea, a rasplamsalo se ponovno na kraju utakmice kada je prvo Llorente realizirao jedanaesterac u 78. minuti za 3-1, ali je samo tri minute kasnije fenomenalnim škaricama Bolado smanjio na 3-2.

Novo vodstvo od dva razlike domaćinu je donio Laskurain dvije minute prije kraja, a Bolado je sve zaključio golom za 4-3 u zadnjoj minuti ogleda.

Primera, 29. kolo:

Athletic - Racing Santander 4-3 (Llorente 13, 78-11m, Toquero 17, Laskurain 88 / Tchite 41, Bolado 81, 90)