ZA GOL ZASLUŽNE ZAMJENE

VIDEO Cityju jedan pogodak dovoljan za tri boda kod Chelseaja, presudila neobjašnjiva reakcija Kepe

Manchester City pobijedio je Chelsea na Stamford Bridgeu, a jedini strijelac na susretu bio je Riyad Mahrez.

Chelsea - Manchester City (Foto: Afp)

U velikom derbiju 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea rezultatom 0:1, smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na pet bodova.

Pogodak odluke postigao je Riyad Mahrez u 63. minuti na asistenciju Jacka Grealisha. Zanimljivo, Mahrez i Grealish su ušli u igru samo tri minute ranije.

Za Bluese je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Dvije ozljede do 19. minute

Bluesi su već u prvom poluvremenu morali napraviti dvije promjene zbog ozljeda igrača. U petoj minuti je teren napustio Raheem Sterling, a umjesto njega je ušao Pierre-Emerick Aubameyang, dok je 22. minuti zbog ozljede zamijenjen Christian Pulišić, a ušao je Carney Chukwuemeka.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je domaćin, u 44. minuti je Chukwuemeka pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši vratnicu. Pet minuta kasnije okvir gola pogodili su i gosti, a glavom je pucao Nathan Ake.

City preuzeo u drugom dijelu

Daleko bolju igru u nastavku "Građani" su okrunili vodstvom u 63. minuti spomenutim golom Riyada Mahreza na asistenciju Jacka Grealisha. Ali, golu je itekako kumovala teško objašnjiva reakcije vratara domaćih, Kepe.

Grealish je naime poslao jednu oštru loptu na drugu vratnicu. Španjolski vratar na istu je krenuo, a ondu ju je samo propustio, time što nije ispružio ruke i uhvatio ju.

Mahrez ju je dočekao na drugoj vratnici i samo spremio u gol. Kako je to izgledalo možete vidjeti OVDJE.

U završnici susreta Chelsea je mogao izjednačiti, ali je Lewis Hall loše pucao.

City je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Arsenalom koji je u ovom kolu odigrao 0:0 protiv Newcastle Uniteda.