Momčad Chelseaja rezultatski je deklasirala Arsenal na stadionu Emirata i s 3-0 pobijedila u derbiju 14. kola engleskog nogometnog prvenstva. Liverpool je pobijedio u gradskom derbiju na Goodison Parku domaći Everton s 2-0...

Engleski komentator tijekom TV prijenosa je rekao: 'Arsenal igra, a Chelsea zabija'. Tako je i bilo. Arsenal je u većem dijelu utakmice imao inicijativu, ali je stvorio malo pravih prilika, dok je Chelsea iskazao veliku vrlinu. Također nije imao puno izrazitih šansi, ali je zabio tri gola!

Hrvatski reprezentativac Eduardo igrao je za Arsenalovu momčad do 57. minute, kada ga je zamijenio Carlos Vela. Najveći junak Chelseajeve pobjede bio je bjelokošćanski reprezentativni napadač Didier Drogba, strijelac dvaju golova za 'plave'. Ukupno ih sada na svom kontu ima 11, te dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca sa Jermainom Defeoom.

Drogba je prvi pogodak postigao u 41. minuti. Terry je pokrenuo akciju i proigrao Ashleyja Colea koji je s lijeve strane centrirao, a Drogba je majstorski podmetnuo desnu nogu i poslao loptu pod gredu Arsenalovog vratara Almunije. Samo četiri minute kasnije, Chelsea je povećao prednost iz slične akcije, uz jedinu razliku što je Drogbinu ulogu 'egzekutora' preuzeo Arsenalov belgijski branič Thomas Vermaelen. Opet je s lijeve strane ubacio Ashley Cole, njegova lopta tražila je Drogbu, ali brži je bio Vermaelen koji je nespretnom reakcijom matirao svog nemoćnog vratara Almuniju.

Drogba je veliku večer zaključio pogotkom iz slobodnog udarca u 86. minuti. Ciljao je u Almunijin kut i - pogodio, a španjolski čuvar mreže Topnika nije se baš iskazao.

Chelsea je pobjedom opet pobjegao drugom Manchester Unitedu na pet bodova razlike. Momčad menadžera Carla Ancelottija sada ima 10 bodova prednosti pred Tottenhamom, te čak 11 bodova više od Arsenala koji ima susret manje.

Zanimljivo je još istaknuti da je ovo bila treća uzastopna pobjeda Chelseaja protiv Arsenala na Emiratesu u ovoj kalendarskoj godini. Prošle sezone su Bluesi slavili pred navijačima Arsenala 4-1 u prvenstvu, te 2-1 u FA Cupu.

Liverpool je u 212. Merseyside derbiju zasluženo ostvario pobjedu, treću uzastopnu kada su u pitanju prvenstveni okršaji protiv Evertona na Goodison Parku.

Gosti su poveli u 12. minuti, kada se nakon udarca Mascherana s 20-tak metara lopta odbila od Yoba, prevarila vratara Howarda i završila u mreži. Pobjedu je Liverpool osigurao u 80. minuti. Gerrard je majstorski spasio jednu tešku loptu i gurnuo je prema Rieri čiji je udarac Howard samo kratko odbio, ali je natrčao Dirk Kuyt te iz blizine, bez problema, gurnuo loptu u praznu mrežu.

Momčad španjolskog trenera Rafaela Beniteza prekinula je niz od tri utakmice bez pobjede u Premiershipu. Posljednju prije ove ostvarili su krajem prošlog mjeseca na Anfieldu protiv Manchester Uniteda. Evertonu je ovo bio treći uzastopni poraz.

U ranijem terminu je Birmingham u gostima svladao Wolverhampton s 1-0, a pogodak je postigao Lee Bowyer već u 3. minuti dvoboja.