Nogometaši Bayerna odigrali su još jednu lošu utakmicu, ali su i nakon takvih devedeset minuta ostvarili pobjedu. Spasio ih je Nizozemac Arjen Robben s dva pogotka...

Sve do 76. minute je pretposljednji Freiburg prijetio da će napraviti veliku senzaciju u Münchenu. Vodili su 1-0 i mirisalo je da će Bayern upisati možda i prvi poraz u Bundesligi nakon dalekog 26. rujna 2009. godine kada ih je pobijedio Hamburg 1-0. No, takvo što se nije dogodilo, isključivo zbog sjajnog Robbena.

Nizozemac je tijekom tjedna pogotkom za 3-2 u Firenci odveo Bayern u četvrtfinale Lige prvaka, a u subotu je postigao oba pogotka za preokret. U 76. minuti je iskoristio nesmotrenost suparničkih igrača koji su mu slabo postavljenim živim zidom omogućili pogodak iz slobodnog udarca. Robben je 'bombom' pogodio vratarev kut za 1-1.

U 83. minuti je hrvatski nogometaš Ivica Banović nespretno nasrnuo na Müllera u svom šesnaestercu, te ga je žestoko opalio po koljenu za jedanaesterac kojeg je rutinirano Robben pretvorio u drugi pogodak i slavlje domaćina s kojim su se vratili na vrh ljestvice.

Robbenu su ovo bili sedmi i osmi ovosezonski pogodak u Bundesligi.

Bayern je počeo s Ivicom Olićem i Danijelom Pranjićem u sastavu. Posljednji put je Pranjić u Bundesligi igrao 15. siječnja ove godine kada je protiv Hoffenheima ušao u igru u 77. minuti. Posljednji put je cijelu utakmicu odigrao dalekog 19. prosinca 2009. godine protiv berlinske Herthe.

Zaradio je Pranjić žuti karton, a iz igre je izašao u 77. minuti. Olić je odigrao svih devedeset minuta, dok je Ivica Banović na drugoj strani ušao u 72. minuti, te je jedanaest minuta kasnije postao tragičar napravivši jedanaesterac.

Bundesliga, 26. kolo:

Bayern - Freiburg 2-1 (Robben 76, 83-11m / Makiadi 31)
Bochum - Borussia Dortmund 1-4 (Holtby 53 / Kehl 18, Zidan 27, Barrios 74, 77)
Hannover - Eintracht Frankfurt 2-1 (Andreasen 13, Pinto 57 / Altintop 45)
Hertha - Nürnberg 1-2 (Gekas 36 / Bunjaku 61, Charisteas 90+1)
Mainz - Köln 1-0 (Schürrle 56)
Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 0-4 (Misimović 41, Džeko 49-11m, 80, Gentner 58)