Točno 100 dana prije početka Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoafričkoj Republici, reprezentacija Brazila pobijedila je Irsku s 2-0 u prijateljskoj utakmici na Arsenalovom stadionu Emirates u Londonu...

Irska je na početku utakmice čak bila bolji i opasniji protivnik, dok su Brazilci daleko bolje odigrali drugo poluvrijeme. Poveli su, doduše, krajem prvog dijela, u 44. minuti, kada je Keith Andrews nakon centaršuta Robinha proslijedio loptu u vlastitu mrežu.

Konačnih 2-0 postavio je nadahnuti Robinho u 76. minuti, nakon akcije u kojoj su još sudjelovali Kaka i Grafite. Robinhu je malo prije toga jedan gol bio i poništen...

Peterostrukim svjetskim prvacima Brazilcima, ovo je bio prvi test ove godine za nastup na Mundijalu. Izuzev prve polovice prvog poluvremena, nadigrali su selekciju koju vodi Giovanni Trapattoni, te su zasluženo pobijedili.