Nogometaši Bayerna nastavili su u istom ritmu u kojem su završili prošlu godinu. Ostvarili su sedmu pobjedu u nizu u službenim utakmicama i barem privremeno zasjeli na vrh Bundeslige...

Bavarski je klub u prvoj utakmici 18. kola njemačkog prvenstva na svojoj Allianz Areni, pred 69.000 gledatelja, pobijedio Hoffenheim s 2-0.

Poveli su domaći u 35. minuti kada je s lijeve strane loptu u kazneni prostor ubacio Schweinsteiger. Hrvatski branič Hoffenheima Josip Šimunić pokušao ju je izbiti glavom, ali samo ju je prebacio na drugu stativu gdje ju je dočekao Martin Demichelis i lakoćom smjestio u mrežu.

Konačnih je 2-0 u 86. minuti postavio Miroslav Klose koji je ušao u igru u 63. minuti umjesto Ivice Olića. Mark van Bommel je s desne strane uputio oštru prizemnu loptu u šesnaesterac, a Klose ju je u padu zakucao u gol gostiju. U sudačkoj nadoknadi je Mario Gomez pogodio stativu, a naš Danijel Pranjić, koji je u 77. minuti zamijenio Thomasa Muellera, nije uspio odbijenu loptu poslati u mrežu.

>> Bobic: Olić je najpodcjenjeniji igrač u Bundesligi

Za Hoffenheim je cijelu utakmicu odigrao Šimunić koji je u 81. minuti zaradio žuti karton. Prvi je put ove sezone od prve minute startao i potencijalni mladi hrvatski reprezentativac Boris Vukčević. Odigrao je samo prvo poluvrijeme, a kao i Šimuniću, sudac mu je pokazao žuti karton.

Bosansko-hercegovački reprezentativci u dresu Hoffenheima, Sejad Salihović i Vedad Ibišević, odigrali su svih 90 minuta.