Gostujućom 4-1 pobjedom kod Villarreala nogometaši Barcelone zadržali su pobjednički hod španjolskom Primerom i ponovno se odvojili na četiri boda prednosti u odnosu na madridski Real...

'Kraljevima' tek predstoji odigrati susret 35. kola što će i učiniti u nedjelju na svom Santiago Bernabeuu na kojem dočekuju Osasunu. Pobjeda je obveza Pellegrinijeve momčadi, budući da jedino ona ostavlja nadu da će se krajem sezone naslov prvaka slaviti u prijestolnici, a ne u Kataloniji.

Dva je gola Villarrealu postigao Lionel Messi čime je došao do brojke od 29 postignutih u 32 odigrane utakmice. Startao je u njih 27. Sjajni je Argentinac otvorio i zatvorio golijadu pogocima u 18. i 87. minuti utakmice u kojoj se Barcelonin trener Josep Guardiola odlučio na klupi ostaviti Zlatana Ibrahimovića, a od prve minute u igru gurnuti Bojana Krkića. Mladi Španjolac uzvratio mu je povjerenje svojim šestim prvenstvenim pogotkom za povećanje prednosti na 3-0. Ranije je zabio Xavi, a u 68. je jedini strijelac za domaćina bio Llorente.

Valencija je dvama pogocima Nikole Žigića svladala Espanyol i potvrdila treće mjesto ljestvice.

Spomenimo i da je Zaragoza (bez Marka Babića) golom Colunge pobijedila Deportivo 1-0, te da je Mate Bilić odigrao posljednjih osam minuta za Sporting u gostujućem remiju kod Malage. Bilo je 1-1.

Posljednjeplasirani Xerez pobijedio je Almeriju 2-1