VIDEO SP klubova: Barca u finalu, Pedro ušao u povijest

U finalu ovogodišnjeg Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva opet će igrati europski i južnoamerički predstavnik...

Ranije su finale osigurali nogometaši argentinskog Estudiantesa, a u srijedu je do polufinalne pobjede došla i Barcelona, koja je pobijedila meksički Atlante 3-1.

Uvod u utakmicu nije bio dobar po Barcelonu jer su već u 4. minuti primili pogodak (Rumilla u 4. minuti), a osim toga su meksički nogometaši imali još dvije izgledne prilike na startu.
No, nakon lošeg uvoda Barcelona se pribrala u igri, te su uskoro manifestirali nogomet po kojem su odavno postali prepoznatljivi. Napadali su i prijetili sa svih strana, a izjednačenje je uslijedilo u 35. minuti kada je Busquets svladao vratara Villara.

Iako je bilo upitno hoće li zbog ozljede desnog gležnja uopće igrati, Leo Messi je ušao u igru u 53. minuti, a u prvom kontaktu s loptom je zabio pogodak za 2-1.

Konačnih 3-1 je postavio pogotkom Pedro, čime je došao do apsolutnog rekorda. Postigao je po najmanje pogodak ove sezone u šest različitih natjecanja (Primera, Kup Kralja, španjolski Superkup, Liga prvaka, europski Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo).

Do kraja ogleda Atlante se branio i sačuvao težeg poraza. Finalna utakmica Barcelone i Estudiantesa na programu je u subotu 19. prosinca.