Prvi je poraz ove sezone u Primeri doživjela nogometna momčad Barcelone. U derbiju 22. kola Atletico je u Madridu pobijedio prvake 2-1...

Nakon 17 pobjeda i četiri remija, momčad Josepa Guardiole napokon je posrnula. Madriđani su tako ljutim gradskim rivalima, nogometašima Reala, omogućili da se Barceloni približe na samo dva boda zaostaka (55-53). Ovo je treća uzastopna prvenstvena pobjeda Atletica nad Barcelonom na Vicente Calderonu. Prošle su sezone Madriđani slavili 4-3, pretprošle 4-2. Godinu dana ranije Barça je deklasirala madridsku momčad pobijedivši 6-0.

Atletico je u vodstvo došao golom Diega Forlana, njegovim desetim u sezoni, u devetoj minuti. Zasluge, međutim, idu još više na račun Josea Antonija Reyesa, koji mu je gol omogućio prešavši dvojicu Barceloninih igrača od središta igrališta te ga proigravši fantastičnom okomitom loptom.

Za 2-0 je 13 minuta kasnije krasno iz slobodnog udarca pogodio Portugalac Simao Sabrosa, majstorski uhvativši Barcelonina golmana Valdesa na krivoj nozi. Valdesu je ovo bio 247. nastup za Barcelonu u Primeri, čime se popeo na treće mjesto vječne ljestvice golmana katalonskog kluba.
Za Barcelonu je u 26. minuti smanjio Zlatan Ibrahimović, koji je zabio svoj 12. ovosezonski prvenstveni pogodak, ali i prvi nakon davnoga 2. prosinca prošle godine.

Nogometaši Seville probili su se na četvrto mjesto ljestvice pobijedivši na svom Sanchez Pizjuanu Osasunu 1-0. Svoj je deveti prvenstveni pogodak postigao brazilski reprezentativni napadač Luis Fabiano u 35 . minuti.

Podsjetimo, sutra od 20.40 na Dnevnik.hr-u UŽIVO i besplatno gledajte utakmice osmine finala Lige prvaka između Milana i Manchester Uniteda te Lyona i Real Madrida!