Šesti gol u sezoni

VIDEO Hrvatski napadač zabio sjajan pogodak glavom, svi su skočili na noge

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir igrao je do 79. minute za Osasunu.

Ante Budimir (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici 36. kola španjolske La Lige Osasuna je u Pamploni svladala Athletic Bilbao s 2:0, a vodeći pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Stasiti napadač se u 50. minuti visoko vinuo u zrak i nakon ubačaja Moncayole glavom poslao loptu pod gredu. Gostujući vratar Agirrezabala pokušao je obraniti, ali je samo uspio loptu gurnuti prema gornjem desnom kutu svog gola.

Bio je to šesti Budimirov pogodak u ovoj sezoni španjolskog prvenstva u kojem je imao 30 nastupa. Hrvatski napadač igrao je do 79. minute. Pobjedu Osasune potvrdio je u 77. minuti Lucas Torro.

Milan Borjan VIDEO Milan Borjan primio golčinu iz kornera, pogledajte tu nespretnost divider

Momčad iz Pamplone je sa 50 bodova skočila na osmo mjesto i bodovno se izjednačila s Athleticom koji je zbog bolje gol-razlike na sedmoj poziciji.

Dva kola prije kraja za sedmo mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, konkuriraju još Girona i Sevilla koje imaju po 49 bodova, s time da Andalužani mogu i do Lige prvaka osvoje li Europsku ligu.

Pogodak Ante Budimira možete vidjeti OVDJE.