Anderlecht i Club Brugge, dvije vodeće momčadi belgijskog nogometnog prvenstva, odigrale su u srijedu derbi utakmicu 23. kola...

Pobjednik je odlučen u posljednjoj minuti ogleda, a veliko je slavlje domaćem Anderlechtu donio strijelac Boussoufa.

Club Brugge je pogotkom Kouemaha u 59. minuti (na asistenciju hrvatskog nogometaša Ivana Perišića) poveo 2-1, ali je tada veliku pomoć domaćima donio gostujući igrač Vargas zaradivši crveni karton u 64. minuti.

Brojčanu prednost je Anderlecht iskoristio, pa je tako Frutos u 74. izjednačio, a Boussoufa donio tri boda s kojima su pobjegli Club Bruggeu na čak devet bodova plusa.

Hrvatski nogometaš Perišić je dobio i žuti karton tijekom utakmice.