Nogometaši Egipta izborili su finale Afričkog kupa nacija u Angoli, uvjerljivom 4-0 pobjedom nad velikim rivalom Alžirom u Bengueli...

'Faraoni' su ostali neporaženi i 18. uzastopnu utakmicu na Afričkom kupu nacija, te su došli u priliku osvojiti treći uzastopni naslov prvaka "crnog kontinenta". Ujedno se Egipat na najbolji mogući način osvetio Alžiru za poraz u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici.

Utakmicu između Alžira i Egipta posve je obilježilo isključenje Rfika Hallichea iz 38. minute, kada je nesmotreni središnji branič Benfice, na posudbi u Nacionalu, zaradio drugi žuti karton i isključenje, te je, osim što je svoju momčad ostavio s igračem manje, skrivio i jedanaesterac. Udarac s bijele točke kasnije je sigurno realizirao Hosni Abd Rabou.

U nastavku je Egipat potpuno dominirao terenom i spretno je koristio brojčanu nadmoć, a bolju su igru 'faraoni' okrunili preko veznjaka dortmundske Borussije Mohameda Zidana u 65. minuti, koji je zabio lijepim udarcem ljevicom s 15 metara u desni gornji vratarov kut.

Samo pet minuta kasnije nervozni Alžir ostaje s devetoricom na travnjaku nakon isključenja Nadir Belhadja, a do kraja Egipćani postižu još dva gola. Tako su se u strijelce upisali i Mohamed Abdelshafi u 81. i Mohamed Nagy u drugoj minuti sudačke nadoknade. Alžiru je potkraj utakmice isključen i treći igrač, Chaouchi.