"Kiks" lidera prvenstva

Veliko iznenađenje u Milanu: Inter izgubio, šansa za Napoli i Juve

Inter je izgubio od Udinesea 3:1 u 17. kolu Serie A...

Slavlje igrača Intera (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvoj utakmici 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je kao gost iznenadio vodeći Inter te slavio sa 3-1 (1-1) na milanskom San Siru.

Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Lasagne, ali je samo dvije minute poslije izjednačio Icardi. No, drugo poluvrijeme donijelo je veliko iznenađenje. Pogocima De Paula s bijele točke u 61. minuti i Baraka u 77. minuti Udinese je ostvario treću ovosezonsku pobjedu u gostima.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera. Obojica su imali dobre prilike, ali su ostali bez pogotka. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je zamijenjen u 54. minuti. Kod pobjednika je Stipe Perica ušao u 78. minuti, a Andrija Balić ostao na klupi za pričuve.

Interov kiks već u subotu može iskoristiti Napoli koji ima bod manje, a gostuje kod Torina te se pobjedom može vratiti na prvo mjesto. Treći je Juventus sa 38 bodova, dva manje od vodećeg Intera. Udinese je sa 21 bodom na 11. mjestu.