Produžio nadu

Veliko iznenađenje u Francuskoj: Dijon šokirao Lyon, remi Monaca

Dijon je iznenadio Lyon pobijedivši ga na njegovu terenu s 3:1 u 31. kolu francuske lige...

Marcelo Guedes Filho (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Dijona priredili su veliko iznenađenje u susretu 31. kola francuskog prvenstva pobijedivši na gostovanju Lyon sa 3-1.

Dijon je ovom pobjedom produžio nadu u prvoligaški spas, dok je Lyon sve dalje od osvajanja drugog mjesta.

Bila je to neobična utakmica u kojoj su tri gola pala u prvih sedam minuta. Lyon je poveo već u prvoj minuti golom Martina Terriera, no minutu kasnije gosti su izjednačili preko Wesleyja Saida. Isti je igrač u sedmoj minuti doveo Dijon u vodstvo, a pobjedu gostiju potvrdio je Rafael autogolom u 65. minuti.

U derbiju začelja Guingamp i Monaco su odigrali 1-1, a momčad iz Kneževine se spasila golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 23. minuti golom Felixa Eboa Eboa nakon ubačaja iz kornera. Kada se već činilo kako će Guingamp upisati pobjedu, Stevan Jovetić je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za 1-1. Danijel Subašić je branio za momčad iz Kneževine koja je u zadnjih pet kola slavila samo jednom i ponovo se 'kocka' sa svojim prvoligaškim statusom.

U ljepotici kola Angers i Rennes su odigrali 3-3, a domaćin je izvukao bod u sudačkoj nadoknadi. Za Angers su zabili Jeff Reine-Adelaide (47, 90+2) i Stephane Bahoken (52), a za goste Hatem Ben Arfa (35, 75-11m) i Mbaye Niang (59).

Mateo Pavlović nije nastupio za domaći sastav.

Odličnu predstavu pružili su i Amiens i St-Etienne, a na koncu je završilo 2-2. Gosti su poveli 1-0. Amiens je okrenuo, da bi St Ettiene izvukao bod u petoj minuti nadoknade. Oba gola za Amiens, koji je od 32. igrao bez isključenog Jordana Leforta, zabio je Moussa Konate (23, 61), dok su strijelci za goste bili Timothee Kolodziejczak (16) i Remy Cabella (90+5).

Na ljestvici vodi PSG sa 80 bodova, Lille ima 60, a Lyon 56 bodova. Slijede St Etienne (50), Marseille (48), Reims (46)...

REZULTATI:

Lyon - Dijon 1-3 (Terrier 1 / Said 3, 7, Rafael 65-ag)
Amiens - St-Etienne 2-2 (Konate 23, 61 / Kolodziejczak 16, Cabella 90+5)
Angers - Rennes 3-3 (Reine-Adelaide 47, 90+2, Bahoken 52 / Ben Arfa 35, 75-11m, Niang 59)
Guingamp - Monaco 1-1 ( Eboa Eboa 23 /
Nimes - Caen 2-0 (Bouanga 85, Gradit 90+4-ag)