Lewandowski spasio Bavarce

Veliko iznenađenje u Berlinu: Bayernu samo bod protiv Uniona

Union i Bayern odigrali su u Berlinu 1:1 u 11. kolu Bundeslige...

Nogometaši berlinskog Uniona osvojili su veliki bod odigravši u 11. kolu njemačkog prvenstva 1-1 (1-0) protiv Bayerna.

Domaća momčad je povela već u 4. minuti, kad je nakon udarca iz kuta glavom loptu u mrežu poslao Grischa Promel. Aktualni njemački i europski prvak je do boda stigao zahvaljujući kandidatu za najboljeg nogometaša u 2020., Poljaku Robertu Lewandowskom, koji je u 68. minuti na ubačaj Kingsleyja Comana postigao svoj 13 pogodak u Bundesligi u ovoj sezoni.

Bayern se sa 24 boda vratio na vrh ljestvice, ali isti broj bodova ima i drugoplasirani RB Leipzig koji je sa 2-0 na svom stadionu svladao Werder. RB Leipzig je na svom stadionu svladao Werder sa 2-0. Sabitzer je u 26. minuti realizirao kazneni udarac, a u 41. minuti je za 2-0 strijelac bio Dani Olmo. To je prvi ovosezonski pogodak u Bundesligi bivšeg igrača zagrebačkog Dinama.

Nogometaši Stuttgarta s uvjerljivih su 5-1 (1-1) kao gosti svladali Borussiju Dortmund u najvećem iznenađenju na subotnjim utakmicama 11. kola njemačkog prvenstva, a mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je asistent za treći pogodak.

Kongoanski napadač Silas Wamangituka je doveo Stuttgart u vodstvo s bijele točke u 26. minuti. Borussia je izjednačila u 39. minuti preko Amerikanca Reyne. No, u drugom poluvremenu su gosti postigli još tri pogotka. U 53. minuti je ponovno Wamangituka bio strijelac za 2-1. Na 3-1 je povisio Forster u 60. minuti na dodavanje Sose, a za 4-1 je u 64. minuti strijelac bio Francuz Coulibaly. Konačnih 5-1 postavio je Gonzalez u prvoj minuti sučevog dodatka.

Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart koji je neočekivanom četvrtom pobjedom u sezoni i 17 bodova došao na sedmo mjesto, odmah iza Union Berlina koji je šesti s istim brojem bodova.

Borussia Moenchengladbach je osvojila samo bod kod kuće protiv Herthe. Guendouzi je u 47. minuti donio vodstvo gostima, a u 70. minuti je izjednačio Embolo.

Grifo (79-11m) i Jeong (90+2) su bili strijelci u domaćoj pobjedi Freiburga koji je sa 2-0 nadigrao Arminiju, a Rexhbecaj (55) je donio važnu gostujuću pobjedu Koelnu kod Mainza u borbi za opstanak u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Njemačka - 11. kolo:

Union B. - Bayern 1-1 (Promel 4 / Lewandowski 68)
Borussia M. - Hertha 1-1 (Embolo 70 / Guendouzi 47)
Borussia D. - Stuttgart 1-5 (Reyna 39 / Wamangituka 26-11m, 53, Forster 60, Coulibaly 64, Gonzalez 90+1))
Freiburg - Arminia 2-0 (Grifo 79-11m, Jeong W-Y. 90+2)
Mainz - Koeln 0-1 (Rexhbecaj 55)
RB Leipzig - Werder 2-0 (Sabitzer 26-11m, Olmo 41)