Manchester City je uspješno odradio seriju od tri ligaške utakmice u samo sedam dana razmaka. Sa sedam bodova i uz jedan kiks Liverpoola ponovno su, gledajući na povoljan raspored, glavni kandidat za titulu prvaka Engleske.
Tri vijesti o kojima se priča
No, vremena za odmor nema, gusti raspored nastavlja se utakmicom protiv Real Madrida. Već sutra na rasporedu je gostovanje na Santiago Bernabeu u četvrtfinalu Lige prvaka.
Veliki problemi u obrani, sad je upitan i Gvardiol
Guardiola već neko vrijeme ima problema sa sastavljanjem prvog obrambenog reda, a ništa drugačije nije niti sad.
Posebno nakon informacije da čak tri važna igrača nisu jutros trenirali. To su Joško Gvardiol, Nathan Ake i Kyle Walker.
Gvardiol je igrao u subotu protiv Crystal Palacea, no nakon dosta slabije igre izvađen je na poluvremenu. Kasnije su se pojavile informacije kako je osim lošije igre te zarađenog žutog kartona osjetio i probleme s ozljedom.
BREAKING: Josko Gvardiol, Nathan Ake, and Kyle Walker all appear to be absent from #ManCity’s open training session this morning. [via @_joebray]
— City Xtra (@City_Xtra) April 8, 2024
To je svakako razlog za glavobolju kod Guardiole, koji od standardnih obrambenih igrača sigurno na raspolaganju ima tek Rubena Diaza, Manuela Akanjija, Johna Stonesa i mladog Rica Lewisa.
Gvardiol ipak putuje, no nastup je upitan
Nešto kasnije došla je potvrda kako su Ake i Walker svakako otpali za putovanje u Madrid, dok bi Joško trebao biti u avionu, no pitanje je hoće li biti spreman nastupiti.
Kyle Walker and Nathan Ake will NOT be travelling to Madrid with the #ManCity squad, according to @FPLMaineRoad. Josko Gvardiol will be present. 🇪🇸✈️
— City Xtra (@City_Xtra) April 8, 2024
U slučaju da mu Joško ne bude dostupan, Guardiola bi se mogao odlučiti na formaciju s tri stopera, što mu ove sezone nije uvijek donosilo rezultat, ali gledateljima je donosilo spektakularne utakmice (4:4 protiv Chelseaja, 3:3 protiv Tottenhama) ili na opciju s Akanjijem na lijevom, a Lewisom na desnom boku.
Izuzetno važna utakmica je pred Cityjem, a svi ljubitelji nogometa nadaju se spektakularnom dvomeču kao prije dvije sezone. Real je tada dramatično slavio te na kraju otišao do titule.
