kakva je ovo odluka?!

Sumrak VAR-a: Nakon poništenog gola Leedsu u Engleskoj više nikome nije ništa jasno

VAR je ponovno nadmašio sebe nakon što je poništen pogodak Bamforda zbog zaleđa u kojem je bio zbog - ramena!

Nogometaši Leedsa teško su poraženi u sklopu 8. kola engleske Premierlige na gostovanju kod Crystal Palacea. Bilo je 4:1, a jedan od razloga porazu zasigurno je i nevjerojatna odluka VAR sobe da poništi pogodak.

Trenutak se dogodio u 17. minuti, pet minuta nakon što je Palace poveo 1:0. Bamford je iskoristio ubacivanje u šesnaesterac domaćina i zabio za izjednačenje, no nakon pregleda snimke stigla je obavijest da je pogodak poništen zbog zaleđa.

Na usporenoj snimci jasno se vidi da su noge i tijelo Bamforda u regularnoj poziciji, te da je tek ruka, zajedno s ramenom u zaleđu. Naime, napadač Leedsa pokazivao je suigraču gdje da mu doda loptu i ta je ruka bila u zaleđu.

Bamford je rekao nakon susreta da mu nije jasno zašto je pogodak poništen, jer se s rukom gol ne može postići.

"Ovo uništava nogomet", kazao je napadač Leedsa.

Reakcija na društvenim mrežama ne nedostaje i sve se više manje svode na pozivanje da se VAR ukine jer se s takvim nogometom uništava nogomet.