Van Gaal nema dileme: Olić je ispred Klosea

Trener Bayerna istaknuo je da će Olić i u nastavku sezone imati prednost pred Kloseom.

Bayern je u jučerašnjoj prijateljskoj utakmici svladao Basel 3:1, a pobjedu Bavarcima s dva pogotka u 85. i 87. minuti donio je Miroslav Klose. Njemački mediji odmah su zaskočili van Gaala pitavši ga ima li mjesta za Klosea u početnoj postavi Bayerna u nastavku sezone. Van Gaal je bio jasan:

'Olić, Klose i Gomez, svi su sjajni napadači. Klose se na pripremama u Dubaiju približio početnoj postavi, ali u ovom su trenutku Olić i Gomez moj prvi izbor', prenose van Gaalovu izjavu Sportske novosti.

Nizozemac je progovorio i o učinku Danijela Pranjića, kojeg su navijači dugo vremena imali na zubu.

'Kada sam preuzimao momčad u njoj nije bilo lijevoga beka, a klupski skauti na piku su već imali Pranjića i Braafheida. Uzeli smo ih. Šteta je što su obojica izviždani i iskritizirani. Morao sam ih uzeti u zaštitu. U međuvremenu je Pranjić dokazao da je kapacitet za prave stvari.'