Dinamovci nakon mršavih 0:0 sa Zadrom ispraćeni grudama

Dinamo je očekivao sigurnu pobjedu protiv Zadra na Maksimiru, no završilo je 0:0.

Izuzetno neefikasno bilo je 20. kolo HNL-a. U šest danas odigranih utakmica pala su tek 4 pogotka. Dinamo je na Maksimiru kao apsolutni favorit dočekao Zadar, ali su gosti izdržali svih 90 minuta bez primljenog pogotka! Mandžukić je u 2. minuti sudačke nadoknade mogao Modrima donijeti pobjedu, imao je situaciju jedan na jedan, ali je gostujući vratar Ježina uspio obraniti njegov udarac.

Zadrani su se cijelo vrijeme uspješno branili a Dinamo je teško dolazio do pravih prilika. U prvom poluvremenu jedina opasna bila je prilika Mandžukića glavom, ali je i taj udarac Ježina izbacio u korner. Mogli su gosti i zapapriti Dinamu, u 60. minuti Terkeš je malo zakasnio na dobar ubačaj Jerbića. BBB koji su danas proslavili 24. rođendan nezadovoljno su napustili Maksimir i to bacajući grude na teren.

'U drugom djielu smo pokazali želju, ali nije išlo. Izgubili smo dva boda, ali nam je ovo dobro došla pljuska. Sada se igrači moraju trgnuti i shvatiti kako pobjeda neće doći sama čim izađemo na teren', kazao je trener Dinama Kruno Jurčić.

S identičnih 0:0 završili su i susreti između Karlovca i Slaven Belupa te Šibenika i Intera. Važnu pobjedu u borbi za ostanak izborila je Istra protiv Croatie iz Sesveta. Strijelac jedinog pogotka bio je Župan u 72. minuti.

Cibalia je pak smanjila svoj zaostatak za Dinamom, sada je na 6 bodova minusa. Vinkovčani su također s minimalnom pobjedom slavili protiv Lokomotive, pobjedu je donio Malčić iz jedanaesterca u 39. minuti. Osječani su nakon uvodna dva kola nastavka prvenstva stigli do prvog boda, Međimurje je povelo u Čakovcu pogotkom Vuke u 61. minuti, ali je bod Osječanima osigurao Hrnčevć u 79. minuti.

Podsjetimo jučer je Zagreb u Kranjčevićevoj svladao Varteks sa 3:0. Od 20.15 u jadranskom derbiju na Poljudu se sastaju Hajduk i Rijeka.