Senzacija: Šibeniku veliki trijumf na Cipru!

Šibenik je ostvario najveću pobjedu u klupskoj povijesti u gostima kod Anorthosisa, senzacije Lige prvaka od prije dvije godine...

Šibenik je priredio veliko iznenađenje. Protiv Anorthosisa kao autsajder na svim kladionicama ostvario je trijumf 0:2 u gostima i ima velike izglede plasirati se u sljedeće pretkolo Europske lige.

Ciparski nogomet možda nije najugledniji u Europi, ali njihovi klubovi ostvaruju puno bolje rezultate od naših, barem je tako posljednjih godina u europskim kupovima. Anorthosis je tako prije dvije godine igrao u Ligi prvaka, do posljednjeg se kola borio za plasman u osminu finala, a s velikim Interom iz Milana odigrao je 3:3 na ovom istom terenu na kojem je Šibenik ostvario veliku pobjedu.

Hrvatska momčad dobro je počela utakmicu i već u 10. minuti povela golom Bloudeka. Nakon prvih 45 minuta vodio je Šibenik 0:1, a u 61. iz penala je Grgić postavio konačni rezultat. Domaći su imali dosta prilika, pogađali vratnice i grede, ali lopta im nije htjela ući u mrežu i Šibenčani su stigli do zasluženog trijumfa.

Sjajan je to start europske sezone za klub koji nikad nije igrao u eurokupovima dosad. Iako Anorthosis i dalje ostaje opasan suparnik u uzvratu za tjedan dana, Šibenik je blizu plasmana dalje, a time i igranju u sljedećem kolu protiv još uglednijeg nogometnog suparnika.