Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija deklasirala je norveške suparnike.

Hrvatska mlada reprezentacija u Varaždinu je s uvjerljivih 4:1 svladala Norvešku. Već u 3. minuti Lovren je nakon kornera pogodio glavom za vodstvo naših 1:0. Na 2:0 povisio je Jajalo nakon sjajne akcije u 25. minuti. Hrvatska je dominirala u prvom poluvremenu, ali su gosti u nastavku zaigrali bolje, i već u 52. minuti preko Henriksena smanjili na 2:1.

Norvežani su nakon toga par puta opasno prijetili, ali je Lovren u 82. minuti svojim drugim pogotkom osigurao pobjedu Hrvatskoj. Konačnih 4:1 postavio je Kreilach u 89. minuti sjajnim pogotkom u rašlje!

U isto vrijeme igrao se i vrlo važan susret između Slovačke i Srbije, Slovačka je slavila s 2:1 i tako praktički izbacila Srbiju iz igre. Naime kolo prije kraja Hrvatska ima 16 bodova, Slovačka 14 a Srbija koja ima dvije utakmice do kraja samo 9 bodova.

Srbija dočekuje Hrvatsku i igra u gostima protiv Cipra, i sa dvije pobjede nas ne može dostići. Hrvatskoj je dovoljan bod da osigura prvo mjesto i plasman u dodatne kvalifikacije. Slovačka pak igra kod kuće protiv Norveške i teško je očekivati da će to izgubiti. Podsjetimo, na EP će igrati domaćin Danska i još 7 reprezentacija koje će svoje mjesto izboriti u dodatnom kolu kvalifikacija, u kojem će igrati 10 pobjednika skupina i 4 najbolja drugoplasirana.