Petrić i Van Nistelrooy donijeli pobjedu HSV-u

Hrvatski napadač Mladen Petrić zabio je izjednačujući gol za svoj HSV protiv Standarda, u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige...

U svom Hamburgu HSV se jako mučio protiv belgijskog Standarda. Gosti su poveli golom Mbokanija u 31. minuti. Ipak, njemački klub iskoristio je svoju premoć na terenu i izjednačio golom našem Petrića iz penala u 42. minuti, a do poluvremena HSV je i poveo, zahvaljujući Van Nistelrooyju.

U drugom dijelu HSV je nastavio napadati, ali gosti su bili ti koju su bili bliže pogotku, jer je Mbokani iz blizine pogodio prečku. Dvoboj je završio 2:1, a obje ekipe i dalje su u igri za polufinale Europske lige.

Naš Mladen Petrić igrao je do 72. minute kada je zamijenjen. Osim zabijenog penala, još je imao jednu dobru priliku u drugom dijelu, ali je njegov udarac s 10-ak metara završio pored vratnice Sinana Bolata.

U Lisabonu Liverpool je pak vodio protiv Benfice zahvaljujući prekrasnom golu petom Aggera u 9. minuti, no sve se promijenilo nakon što je isključen Ryan Babel.

U drugom poluvremenu Benfica je preokrenula golovima iz penala. Dvaput je strijelac bio Cardoso, i s minimalnom prednošću portugalski klub za 7 dana putuje na Anfield.

Fulham je protiv Wolfsburga također pobijedio 2:1, zahvaljujući golovima Zamore i Duffa. No, pogodak Madlunga pred sam kraj utakmice daje nadu 'vukovima' da bi u uzvratu mogli preokrenuti tijek susreta.

Španjolski derbi na Mestalli završio je remijem 2:2 između Valencije i Atletica. Gosti su dvaput vodili golovima Forlana i Lopeza, ali Fernandes i Villa uspjeli su vratiti 'šišmiše' u život i ponuditi im koliku-toliku nadu u plasman među 4 najbolje ekipe Europske lige.