Dinamo iz minusa do totalnog razbijanja Međimurja

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela 1. HNL Dinamo je u Čakovcu svladao Međimurje s 4:1.

Jesenski dio HNL-a završio je dvobojem Dinama i Međimurja, u kojem je sastav Krune Jurčića pokazao dva različita lica. U sastavu Dinama nije bilo ozlijeđenog Butine, na gol je stao junior Domagoj Picak, a priliku je od prve minute dobio Grk Papadopoulos. No Grk se nije proslavio, odmah na startu utakmice izašao je sam pred golmana i spetljao se.

Kazna je stigla u 22. minuti, Međimurje je povelo pogotkom Vuke nakon lijepe akcije kojoj je kumovala i poroznost 'modre' obrane! Dinamo je nastavio stvarati prilike i promašivati, pa se na odmor otišlo s prednošću domaćina. Pravi potez Jurčić je napravio ubacivanjem Kramarića umjesto indisponiranog Papadopoulosa.

Prvo je Morales u 50. minuti snažno iz daljine pogodio za 1:1, a pet minuta kasnije nakon sjajne asistencije petom Kramarića Slepička nije imao težak posao zabiti za 2:1 vodstvo Modrih.

Nadahnuti Kramarić u 65. minuti povisio je vodstvo Dinama. Nakon glavometa u šesnaestercu domaćina Kramarić je na kraju najviše skočio i zabio za 3:1. Svoj drugi pogodak na utakmici mlada Dinamova nada zabila je u 80. minuti, Slepička je pokušao lobati Banovića, domaći vratar odbio je loptu na natrčalog Kramarića, i to je 4:1 za Dinamo. Moglo je biti i 5:1, Tomečak je pet minuta prije kraja zatresao vratnicu.

Dinamo je ovom pobjedom jesenski dio prvenstva završio s ugodnih 6 bodova prednosti ispred Cibalije i Šibenika, do kraja polusezone ostaje mu utakmica u Europskoj ligi protiv Temišvara te formalnost u Kupu protiv Pomorca.

Rezultat: Međimurje - Dinamo 1:4 (Vuka 22/Morales 50, Slepička 55, Kramarić 65, 80)

Sastav Međimurja: Banović - Gerogijevski, Amauri, Andre Silva, Melnjak - Darmopil, Plantić, Lima, Eliomar - Pintarić, Vuka.

Sastav Dinama: Picak - Etto, Barbarić, R. Kovač, Ibáñez - Sammir, Vrdoljak, Badelj, Morales - Slepička, Papadopoulos.